Мусульмани Донбасу вшанували пам'ять воїнів-одновірців

1
Захід зібрав більше 300 чоловік з усього Донбасу, серед яких голови і члени громадських організацій, імами і відвідувачи мечетей
29.05.2013
Оцініть статтю: 
(69 оцінки)
eugen
Зображення користувача eugen.

25 травня 2013 року в м. Красний Луч Луганської області на території Меморіального комплексу «Міус-фронт» було проведено молитву-джаназа за загиблими тут воїнами-мусульманами у роки Другої світової війни.

Татари, узбеки, киргизи, азербайджанці і казахи - всі вони билися в рядах шахтарських дивізій Донбасу Червоної армії у протистоянні фашистським загарбникам у 1941-1943 рр.


Організаторами заходу виступили Духовне управління мусульман України «Умма» і ВАГО «Альраїд». Захід зібрав більше 300 чоловік з усього Донбасу, серед яких голови і члени громадських організацій, імами і відвідувачи мечетей.


Захід було відкрито аятами Священного Корану, які прочитав імам Луганської мечеті, Мухаммад Алустаз, після чого з вітальним словом виступила міський голова м. Красний Луч Марина Вікторівна Філіппова.


Крім того з невеликою промовою до присутніх звернулися голова місцевої мусульманської громади «Берлек» Васильєв Абдурахман Мусеевіч, муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов, Муфтій Духовного центру мусульман України Руслан Абдікєєв, а також Рашидов Сейфулла Фейзуллаевіч голова мусульманської релігійної громади «Салам» м. Луганськ.


Потім була оголошена хвилина мовчання, за якою послідувало покладання трьох вінків від імені мусульман регіону, після чого була проведена молитва-джаназа і прочитано дуа за загиблими на цьому місці мусульманами.


На завершення перед присутніми ще раз виступила міський голова, коротко розповівши про меморіальний комплекс, подякувавши всім за участь у заході. Після закінчення офіційної частини всі охочі мали змогу відвідати музей меморіального комплексу.


Джерело: umma.in.ua


Посилання на тему:


В Кебір - джамі пройшло щорічне вшанування пам'яті розстріляної інтелігенції Криму


Караван духовної та етнічної самосвідомості


Презентація книги про Пророка Мухаммада у науковій бібліотеці Донецька


«Як створити родину, якою буде задоволений Всевишній» — питання, що зібрало мусульман Донбасу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.