Мусульмани і буддисти об'єднують зусилля у боротьбі за мир

В Ісламському культурному центрі м.Києва відбулася зустріч муфтія ДУМУ «Умма» шейха Саіда Ісмагілова і глави буддійського ордену «Ніппондзан Меходзі» Дзюнсея Терасава-Сенін
Духовні наставники обмінялися думками та поглядами на ситуацію, що склалася в Україні
31.03.2015
Оцініть статтю: 
(323 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В Ісламському культурному центрі м.Києва відбулася зустріч муфтія ДУМУ «Умма» шейха Саіда Ісмагілова і глави буддійського ордену «Ніппондзан Меходзі» Дзюнсея Терасава-Сенін, консультанта Міжнародного Бюро Миру в Женеві.

Духовні наставники обмінялися думками та поглядами на ситуацію, що склалася в Україні, обговорили питання участі віруючих у миротворчих акціях та можливі шляхи розв'язання кризи.

Також було порушено питання інформаційної війни, яка поряд з військовою агресією на сході України і наступом на права і свободи жителів окупованого Криму сіє страх і брехню, формує викривлене сприйняття світовою спільнотою того, що відбувається в нашій країні, малює образ українця, як нетолерантного, нетерпимого ксенофоба. Саід Ісмагілов звернувся до дзюнсі Терасава-Сенін, як до відомого і впливового громадського діяча і миротворця, з проханням донести правду про українців і того, що відбувається в Україні і до світових лідерів, і до світової громадськості. Терасава-сан зазначив, що Україна в плані взаємин представників різних релігій і віровчень завжди відрізнялася в кращу сторону, і погодився з шейхом Саідом Ісмагіловим, що правду про це потрібно поширювати всіма наявними засобами.

Також шейх Саід Ісмагілов і Терасава-Сенін погодилися з необхідністю поєднувати зусилля глав церков і релігійних громад, представлених не лише в Україні, але й в усьому світі, провести міжнародну акцію, тим самим привернути світову спільноту до неоголошеної війни, але тієї, що фактично ведеться на сході України, на небажання країни, що спонсорує терористів, всупереч наявним домовленостям припиняти конфлікт.

Як зазначив Саід Ісмагілов, в даний час угоди про припинення вогню і відведення озброєнь не працюють: «Так, якби обидві сторони дотримувалися домовленості - то війна б припинилася, однак насправді на схід країни з Росії постійно надходить велика кількість військової технікі та боєприпасів - і цього так багато, що це спростовує заяви цих людей про готовність до миру. Більше того, - зауважив Ісмагілов, - люди, що захопили частину території країни, вже відкрито заявляють про те, що будуть продовжувати війну, поки не захоплять весь південний схід країни, щоб забезпечити вільну дорогу до Криму, і тому є всі підстави вважати, що готується ще велика війна».

Дзюнсей Терасава вважає, що міжнародна акція за участю глав церков повинна включати в себе і колективне звернення до керівників держав та міжнародних організацій з проханням надати весь можливий вплив на главу РФ - президента Путіна. І навіть якщо це не знайде відгуку з російського боку, то, на думку буддійського ченця, матиме величезне значення для контрпропаганди.

Як заявив Дзюнсей Терасава-Сенін, він має намір вже в самий найближчий час звернутися з відповідними зверненнями про об'єднання зусиль до керівників релігійних організацій і церков як в Україні, так і за кордоном і запевнив у своїй підтримці миротворчих ініціатив, що виходять від ДУМУ «Умма».

Біографічна довідка:

Дзюнсей Терасава-сенін, буддійський монах, глава Ордена Ніппондзан Меходзі, консультант Міжнародного Бюро Миру в Женеві, народився в селищі Хакуі, префектура Ісікава, в Японії. У 17 років зустрівся з Преподобним Нітідацу Фудзії і був глибоко вражений прикладом його життя. У 1970 році, за часів піку руху проти війни у ​​В'єтнамі став його учнем і прийняв чернечу посвяту у віці 19 років. Високоповажний Терасава свого часу під впливом свого наставника - Преподобного Нітідацу Фудзії був натхненний принципами активного ненасильницького опору Махатми Ганді і приєднався до активної миротворчої діяльності. Протягом багатьох років свого служіння він вважав своїм обов'язком молитися там, де існувала загроза миру, правам, свободам і життю людини.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.