Мусульмани Києва стали одними з найпопулярніших «книг» «Живої бібліотеки»

Мусульмани Києва стали одними з найпопулярніших «книг» «Живої бібліотеки»
02.04.2012
Оцініть статтю: 
(423 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

24-27 березня в столичному Будинку Кіно працювала «Жива бібліотека». Це місце, де можна почитати людину, що представляє певну соціальну групу; отримати відповіді на питання, які цікавлять, розвінчати стереотипи, підвищити свій рівень взаєморозуміння з різними людьми.

«Жива бібліотека» – ініціатива датської неурядової організації «Зупини насильство». Починаючи з 2000 року такі бібліотеки з'явилися у більш ніж 40 країнах.

Метою проведення цієї акції є боротьба зі стереотипами й упередженнями, які склалися в суспільстві відносно певних груп людей: сексуальних, расових, національних і релігійних меншин, людей, що живуть закритими групами або прибічників непопулярних ідей.

Завжди цікаво дізнаватися інформацію про якусь соціальну групу безпосередньо від її представника. Це не лише позбавляє від необхідності проводити довгу й копітку роботу з вивчення наукових праць, щоб просто почати орієнтуватися в питанні; але й дає зрозуміти практичну сторону і побачити, як ці догми, гасла і принципи реалізуються у повсякденному житті. Але як розширити таким чином свій світогляд, якщо в колі спілкування людини відсутні представники цих, викликаючих цікавість, соціальних груп, а чіплятися з розпитуваннями до сторонніх боязно від незнання, як вони на ці питання відреагують?

Цю проблему вирішує «Жива бібліотека», що працює під гаслом «Не суди книгу по обкладинці» – адже всі «книги» додаються на полку за власним бажанням і а-пріорі готові відповідати на питання кожного, у кого вони будуть. Навіть, якщо на одне й те саме питання впродовж дня доведеться відповідати безліч разів.

За зізнанням бібліотекарів, книга «мусульманин» (яка, в основному, була наявною в декількох «екземплярах») викликала живий інтерес і користувалася у відвідувачів заходу найбільшою популярністю.

І хоча правила користування бібліотекою припускають, що книгу одночасно може читати тільки одна людина – у цьому випадку індивідуальне читання іноді перетворювалося в читання колективне.

На наш взгяд, це обумовлено наявністю величезної кількості стереотипів у суспільстві відносно цієї релігійної групи; людям цікаво дізнатися, наскільки вони обґрунтовані та чи дійсно мусульмани представляють для них загрозу.

Усього ж у каталозі було близько 25 «книг», серед яких також були: біженець, феміністка, лесбіянка, гей, ром, буддист, іноземний студент, колишній ув'язнений, міліціонер, правозахисник тощо.

Подібні акції вже декілька років проходять як у Києві, так і в інших містах України.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

В Україні поширюватимуть цінності культурного розмаїття

Під впливом ЗМІ, образ мусульманки у киян найчастіше асоціюється з тероризмом

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.