Мусульманки Криму зустрілися на жіночій конференції «Моя віра - мій скарб»

1
Представники жіночих організацій із різних регіонів Криму та України обговорили питання жінок і сім’ї.
02.05.2011
Оцініть статтю: 
(308 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

23 квітня у м. Сімферополь в Ісламському культурному центрі «Творення» відбулася жіноча конференція на тему: «Моя віра - мій скарб». Організаторами конференції виступили Комітет у справах жінок, сім'ї та підлітків Всеукраїнської асоціації громадських організацій (ВАГО) «Альраїд» та жіночий відділ ВАГО «Альраїд» у м. Сімферополь.

Представники жіночих організацій із різних регіонів Криму та України обговорили питання жінок і сім’ї.

Перед відкриттям конференції голова жіночої громадської організації «Марьям» (м.Київ) Віра Фриндак прочитала дуа. Ведучою під час конференції була керівник жіночого відділу ВАГО «Альраїд» (м. Сімферополь) Фатіма Амруллаєва.

«Вдоволення і вдячність - найвищий прояв любові», цю тему яскраво висвітлила Ніяра Мамутова. Присутніх вона закликала озирнутися навколо і всерйоз задуматися про себе, своїх близьких і про життя взагалі: «Кожен з нас побачить і зрозуміє, якою незліченною кількістю благ обдарував нас Всевишній Аллах».

Ельвіна Яг'яєва та Еліна Бекірова, студентки Таврійського національного університету ім. В. Вернадського, підготували доповіді на теми: «Терпіння - шлях до світла» і «Правильно жити, вміння час цінувати». У ході доповідей вони підкреслили, що іслам навчає шукати виходу із різних ситуацій. Як вказала сестра Ельвіна, «достатньо пригадати найкращого серед людей, нашого улюбленого пророка Мухаммада (с.а.с), скільки шкоди принесли йому родичі, сусіди, як принижували його одноплемінники. А він відповідав лише терпінням, добротою та мудрістю!» Вона також вважає, що не слід забувати про подяку Всевишньому Аллаху, коли прийшов день щастя, і слід потерпіти, коли приходить день біди. Адже, з її слів, той, хто поклоняється Аллаху і в радості, і в горі, є істинно віруючим.

Основний лейтмотив виступу сестри Еліни - «мусульманин цінує час, адже час - його життя. Життя - це великий капітал, і ми несемо відповідальність за те, як витрачали його і як ним користувалися». На її думку, вислів «Доки не відзвітували в Судний день, відзвітуйте перед собою» утверджує в свідомості принцип правильного розрахунку часу, тому корисно наприкінці кожного дня підвести його підсумки і запитати себе: «Скільки часу зайняла сьогодні та чи інша робота? Чи відповідає витрачений час значимості справи?» «Наше життя короткочасне, - справедливо зазначила вона, - але його достатньо, щоб зробити добро, перш ніж покинути цей світ».

Загальну зацікавленість викликала доповідь Арзи Аріфової «Пильність щодо мови». Вона розповіла про найпоширеніші види гріхів, скоєних словом. На її думку, якщо людина стала мусульманином, «її мова повинна змінитися на краще» і, як сказав Пророк Мухаммад (сас): «У день Воскресіння на вагах віруючого не буде нічого важчого, ніж доброзичливість, бо, воістину, Аллах ненавидить тих, хто промовляє непристойні і погані слова».

Сестра Арзи серед основних таких гріхів назвала лихослів'я, марнослів'я і плітки, тому що все це «сіє в серцях людей ворожнечу і ненависть, становлячи велику загрозу єдності ісламської громади». Ісламом також заборонено глузування та знущання над людьми, зловтіха і взаємний обмін образливими прізвиськами на кшталт «кяфір», «мунафік», «джахиль» і т.д. У підсумку А.Аріфова підкреслила, що «коли людина бажає вберегти свою душу від розтління і зберегти свої добрі діяння, вона повинна приборкати свій язик і стежити за своєю мовою» і порадила «займати свій язик благими словами, наприклад, поминанням Аллаха».

У заключній доповіді Віра Фриндак звернулася до сестер із закликом берегти себе, вимагати від себе, надолужувати згаяне і вдосконалюватися надалі.

Після відповідей на численні запитання слухачів та обряду дуа, до уваги присутніх була представлена етнографічна виставка предметів декоративно-прикладного мистецтва: старовинний посуд, картини, домоткані матеріали, виготовлені представниками кримськотатарського народу. Експонати для виставки надав Кримський республіканський музей кримськотатарського мистецтва.

Учасники конференції з величезним інтересом взяли участь у виставці-продажу жіночого мусульманського одягу, де кожен зміг придбати необхідний атрибут мусульманського одягу або щось із приладдя для здійснення національних обрядів.

Мусульманки також змогли скуштувати традиційні східні солодощі.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

У Харкові відбувся семінар-тренінг для мусульманок, які працюють на шляху Всевишнього

У Харкові відбулася перша весняна зустріч для мусульманок

У Вінниці пройшла весняна зустріч для мусульманок

У Сімферополі відбувся всекримський конкурс кулінарів серед мусульманок

Українські мусульманки розвиваються й удосконалюються в ім'я Всевишнього

«Досягнув успіху той, хто очистив душу...» - семінар для мусульманок

Мусульманки Києва зустрілися «під покровом благородства і краси...»

Мусульманки Києва провели круглий стіл на тему «Іслам без кордонів»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.