Нова парламентська коаліція декларує утвердження свободи совісті й віросповідання

1
Нова парламентська Коаліція має намір забезпечувати “ефективний захист прав і свобод громадян, зокрема, шляхом утвердження повноцінного громадянського суспільства, в якому людина всебічно розвивається і самореалізується”.
17.03.2010
Оцініть статтю: 
(575 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Парламентська газета «Голос України» 16 березня представила громадськості повний текст Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій «Стабільність і реформи» у Верховній Раді України VI скликання. Окремі положення цього документу дозволяють зробити висновки щодо майбутньої державної політики Уряду та парламентської Коаліції у сфері забезпечення права на свободу віросповідання та державно-церковних відносин.

Відповідно до пункту 3.1 розділу ІІІ Коаліційної Угоди, присвяченого гуманітарній політиці, нова парламентська Коаліція має намір забезпечувати “ефективний захист прав і свобод громадян, зокрема, шляхом утвердження повноцінного громадянського суспільства, в якому людина всебічно розвивається і самореалізується”.

Також представники влади сприятимуть “незалежній діяльності об’єднань громадян, збільшенню їх впливу на прийняття суспільно важливих рішень, забезпечення свободи слова та незалежності ЗМІ”.

Примітно, що питання забезпечення права на свободу віросповідання у Коаліційній Угоді знайшли відображення в пункті 3.4 про сприяння культурному розвитку громадян України, а не серед програмних засад у сфері прав людини (п. 3.1).

Отже парламентська Коаліція «Стабільність і реформи» ставить собі за мету забезпечення для всіх громадян України рівних можливостей у задоволенні своїх культурно-духовних потреб, відродження духовних цінностей українського народу, захист та примноження його культурних здобутків, підсумовує Інститут релігійної свободи.

Крім цього, згідно документу, нова Коаліція та Уряд прагнуть зберегти та актуалізувати національну культурну спадщину, формувати толерантне суспільство та утверджувати свободу совісті та віросповідання.

Довідка ІРС. До коаліції депутатських фракцій «Стабільність і реформи» у Верховній Раді України VI скликання увійшли парламентські фракції Партії регіонів, Комуністичної партії України, «Блоку Литвина» (Народна Партія, Трудова партія України) та окремі народні депутати України. Повідомлення про сформування нової коаліції у складі 235 народних депутатів було оголошено головою Верховної Ради України Володимиром Литвином 11 березня 2010 року під час пленарного засідання Парламенту.

За матеріалами ІРС

Посилання на тему:

Новини

Новий Віце-прем’єр з гуманітарних питань: Нам слід пам'ятати, що Україна – поліетнічна країна

Лавринович: Україна – поліетнічна і полірелігійна країна

Спроби обмежити релігійні свободи зустрінуть серйозний опір, - Ю.Решетніков

Представники Уряду, Парламенту та громадськості проаналізували стан та тенденції державно-конфесійних відносин в Україні у 2009 році

Стан релігійної свободи в Україні - на високому рівні

Розпочала роботу Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій

Підготовлена нова редакція Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”

Статті

Україна після президентських виборів: огляд головних подій

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.