ОБСЄ завершує широкомасштабний проект, спрямований на гармонізацію міжетнічних відносин у Криму

1
Конференція є свого роду заключним етапом масштабного проекту, який проводився з метою гармонізації міжетнічних відносин у Криму
03.07.2010
Оцініть статтю: 
(260 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

3 червня в Акмесджиті (Сімферополі) розпочала свою роботу конференція «Політика визнання і взаємодії держави та громад в багатонаціональних спільнотах». Захід організовано в рамках широкомасштабного дворічного проекту «Назустріч мирному і толерантному суспільству в Україні. Міжетнічні взаємини в АР Крим: просвіта та навчання», який проводиться Українським незалежним центром політичних досліджень (Київ) та Інформаційно-дослідницьким центром «Інтеграція та розвиток» (Акмесджит) за підтримки Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин.

У роботі конференції беруть участь представники органів влади, депутати різних рівнів, сільські голови, представники неурядових організацій, експерти.

Від імені ОБСЄ в роботі конференції взяли участь співробітники офісу Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ) - старший радник д-р Клеменс Бюшер і радник з правових питань Вінсент де Грааф. Д-р Бюшер, зокрема, зазначив, що увага ВКНМ зумовлена актуальністю проблем, наявних в Криму.

Так, Перший Заступник Постійного Представника Президента України в АРК професор В. Казарін підкреслив, що питання міжкультурного діалогу є найбільш актуальним не тільки для Криму, але і для всього світу. Він також додав, що якщо не буде знайдено рішення цієї проблеми, суспільство не матиме майбутнього.

На порядку денному конференції обговорення досягнень і проблем у діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у сфері управління міжетнічними взаєминами в районах АР Крим; питання щодо перспектив співпраці з громадськими організаціями, національно-культурними товариствами з виявлення та вирішення соціокультурних проблем.

Також учасники заходу проаналізують ініціативи та пропозиції, спрямовані на гармонізацію міжетнічних відносин у спільнотах та АР Крим в цілому; механізми співпраці органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у сфері міжетнічних відносин; проблеми міжкультурного діалогу в полікультурних суспільствах.

Конференція є свого роду заключним етапом масштабного проекту, який проводився з метою гармонізації міжетнічних відносин у Криму.

Дводенна конференція, яка завершиться 4 червня, проходить у приміщенні Республіканської універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Заступник голови Меджлісу: Янукович підійшов до проблем кримських татар половинчасто

Україна розробить національну програму підтримки кримськотатарського народу, - В.Янукович

ОБСЄ працює у сфері вирішення проблем кримськотатарського народу

Мустафа Джемільов побоюється провокацій між татарами й росіянами

В Європарламенті обговорили кримськотатарське питання

ЄС зацікавився проблемами кримських татар

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.