9 лютого у Сімферополі відбулася зустріч керівників Меджлісу кримськотатарського народу з делегацією Організації Об'єднаних націй (ООН), яка представляє Департамент політичних справ ООН і Бюро із запобігання криз і відновлення Програми розвитку ООН. Зустріч була організована у межах офіційного візиту представників ООН до Криму 8-9 лютого.
Представники ООН та Меджлісу кримськотатарського народу обговорили питання діяльності ПРООН у Криму, сучасного стану кримськотатарського народу, приділивши особливу увагу підготовці Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.
За словами заступника голови Меджлісу Рефата Чубарова, підготовка Міжнародного форуму зараз знаходиться на етапі узгодження повістки форуму, його цілей, завдань та очікуваних результатів з усіма потенційними співорганізаторами, передусім, Європейською Радою, Радою Європи, ООН та Українською державою.
«Що стосується Меджлісу кримськотатарського народу, то ми погоджували спільно розроблені з офісом Верховного комісара ОБСЄ відповідні документи. Тепер, звісно, багато що залежить від позиції керівництва України», ‒ зазначив Рефат Чубаров.
Він висловив сподівання, що найближчим часом ці питання будуть вирішені і восени 2012 року в Києві збереться Міжнародний форум.
Координатор системи ООН Олів҆є Адам знову підтвердив позицію ПРООН у підтримці проведення Міжнародного форуму.
Кажучи про стан міжетнічних стосунків у Криму, Рефат Чубаров зазначив, що головною причиною того нерівноправ'я, яке зберігається, є «відсутність законів, спрямованих на усунення наслідків депортації кримськотатарського народу і десятиліть його дискримінації в місцях вигнання».
Олів҆є Адам зазначив, що ООН має позитивний досвід вирішення складних проблем у міжетнічній сфері в країнах, що мають набагато менші природні і людські ресурси, ніж Україна.
«Для мене та моїх колег завжди було дивно, що ці питання постають в Україні, де вдосталь всіх ресурсів. У зв'язку з цим, сподіваюся, що кримські татари і Меджліс, продовжуючи зусилля зі збереження своєї ідентичності і забезпечення прав людини, зможуть досягти успішніших результатів», ‒ підкреслив координатор системи ООН.
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
Джемільов та Кучма обговорили проведення Міжнародного форуму з проблем кримських татар
Ідея проведення міжнародного форуму перейшла на етап практичної підготовки
Кримські татари закликають світ обговорити проблеми депортованих народів Криму
Меджліс зустрінеться з дипмісіями для обміну досвідом у вирішенні проблем репатріантів
Експерт оголосив, що ООН визнала безправ'я кримських татар в Україні
Представник Верховного комісара ООН у справах біженців відвідав місце будівництва Соборної мечеті
ПРООН хоче відкрити офіс у Криму
Представники Держкомнацрелігій та місії ООН обговорили проблеми кримських татар