ООН та Меджліс домовились про проведення Міжнародного форуму

1
Координатор системи ООН Олів҆є Адам підтвердив позицію ПРООН у підтримці проведення Міжнародного форуму
13.02.2012
Оцініть статтю: 
(325 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

9 лютого у Сімферополі відбулася зустріч керівників Меджлісу кримськотатарського народу з делегацією Організації Об'єднаних націй (ООН), яка представляє Департамент політичних справ ООН і Бюро із запобігання криз і відновлення Програми розвитку ООН. Зустріч була організована у межах офіційного візиту представників ООН до Криму 8-9 лютого.

Представники ООН та Меджлісу кримськотатарського народу обговорили питання діяльності ПРООН у Криму, сучасного стану кримськотатарського народу, приділивши особливу увагу підготовці Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

За словами заступника голови Меджлісу Рефата Чубарова, підготовка Міжнародного форуму зараз знаходиться на етапі узгодження повістки форуму, його цілей, завдань та очікуваних результатів з усіма потенційними співорганізаторами, передусім, Європейською Радою, Радою Європи, ООН та Українською державою.

«Що стосується Меджлісу кримськотатарського народу, то ми погоджували спільно розроблені з офісом Верховного комісара ОБСЄ відповідні документи. Тепер, звісно, багато що залежить від позиції керівництва України», ‒ зазначив Рефат Чубаров.

Він висловив сподівання, що найближчим часом ці питання будуть вирішені і восени 2012 року в Києві збереться Міжнародний форум.

Координатор системи ООН Олів҆є Адам знову підтвердив позицію ПРООН у підтримці проведення Міжнародного форуму.

Кажучи про стан міжетнічних стосунків у Криму, Рефат Чубаров зазначив, що головною причиною того нерівноправ'я, яке зберігається, є «відсутність законів, спрямованих на усунення наслідків депортації кримськотатарського народу і десятиліть його дискримінації в місцях вигнання».

Олів҆є Адам зазначив, що ООН має позитивний досвід вирішення складних проблем у міжетнічній сфері в країнах, що мають набагато менші природні і людські ресурси, ніж Україна.

«Для мене та моїх колег завжди було дивно, що ці питання постають в Україні, де вдосталь всіх ресурсів. У зв'язку з цим, сподіваюся, що кримські татари і Меджліс, продовжуючи зусилля зі збереження своєї ідентичності і забезпечення прав людини, зможуть досягти успішніших результатів», ‒ підкреслив координатор системи ООН.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Джемільов та Кучма обговорили проведення Міжнародного форуму з проблем кримських татар

Ідея проведення міжнародного форуму перейшла на етап практичної підготовки

Кримські татари закликають світ обговорити проблеми депортованих народів Криму

Меджліс зустрінеться з дипмісіями для обміну досвідом у вирішенні проблем репатріантів

Експерт оголосив, що ООН визнала безправ'я кримських татар в Україні

Представник Верховного комісара ООН у справах біженців відвідав місце будівництва Соборної мечеті

ПРООН хоче відкрити офіс у Криму

Представники Держкомнацрелігій та місії ООН обговорили проблеми кримських татар

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.