Організація «Аль-Амаль» взяла участь у фестивалі національних культур у Донецьку

1
За цінний внесок у розвиток міжнародного культурного діалогу на Донбасі голова ГО «Аль-Амаль» був нагороджений дипломом Донецької обласної держадміністрації
29.02.2012
Оцініть статтю: 
(419 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

21 лютого 2012 у донецькому Будинку культури ім. М.Горького на честь Міжнародного дня рідної мови пройшов Фестиваль словесності і культур, в якому брала участь і ГО «Аль-Амаль» (що входить до складу ВАГО «Альраїд»), яка представила арабську та ісламську культури.

Як повідомляє прес-служба Донецької ОДА, головною метою цього Фестивалю є стимулювання і розвиток творчої активності педагогів та учнів; популяризація мови, історії, культури, традицій, звичаїв, декоративно-прикладного мистецтва, побуту народів, що населяють Донецьку область, залучення до кращих досягнень народів Донбасу; презентація народних обрядів, ігор, ремесел, костюмів, страв національної кухні.

Фестиваль проводиться вже вп'яте; цього року у ньому брали участь представники близько 122 національностей (із 133, що мешкають в регіоні): українці, росіяни, греки, араби, узбеки, татари, євреї, білоруси, поляки, болгари тощо. Як повідомила організатор Лариса Мельникова, така активна участь представників різних етносів (і дорослих, і дітей) дуже радує, адже всі вони представляли культуру, традиції, предмети побуту, а головне - мову свого народу. Серед 22 колективів, що виступили, були як професіонали, так і аматори.

Участь «Аль-Амаль»

ГО «Аль-Амаль» представила всю розкіш арабської та ісламської культур - від музейних експонатів, предметів народного побуту і національних костюмів до дегустації національних страв і такого важливого атрибуту арабської гостинності, як заварна кава.

Окрім цього, представники громадської організації зробили презентацію діяльності недільної школи, в якій всі бажаючі мають змогу безкоштовно навчатися арабській мові; учасники творчої групи виконали декілька нашидів (пісень) арабською мовою і продемонстрували арабський національний танок «Дабка».

За цінний внесок у розвиток міжнародного культурного діалогу на Донбасі голова ГО «Аль-Амаль» був нагороджений дипломом Донецької обласної держадміністрації.

Єдність різноманітності

Мови є найсильнішим інструментом збереження і розвитку матеріальної і духовної спадщини народів світу - саме тому святу приділяють такої уваги, у тому числі й представники влади.

Начальник Головного управління науки й освіти донецької ОДА Юрій Соловйов підкреслив, що всі національні громади є єдиним українським народом, і надзвичайно цікаво бачити його барвисте різноманіття. При цьому ніхто не повинен забувати свого коріння і культури; подібні заходи допомагають зміцнити дружбу і взаєморозуміння між різними етнічними громадами, що компактно мешкають в місті.

Для участі у фестивалі зареєструвалося більше 600 учасників, проте приїхати вдалося не всім; наступного року організатори заходу планують підшукати просторіше приміщення, здатне вмістити всіх бажаючих.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Донецька мусульманська організація вдруге удостоїлася нагороди міського голови

Мер Донецька нагородив організацію "Аль-Амаль" за активну участь у розвитку українського суспільства в регіоні

Мусульмани Донецьких степів

Мусульманська громада Тореза: від витоків до наших днів

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.