Перший фестиваль міжрелігійної гармонії у Донецькому регіоні

1
Виступ муфтія ДУМУ «Умма» Ісмагілова Саїда
1
Учасники круглого столу
1
Концерт духовної музики і танцю
1
Експонати виставки
1
1
1
1
06.02.2012
Оцініть статтю: 
(349 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

5 лютого у приміщенні 2-го корпусу Макіївського економіко-гуманітарного інституту відбувся перший у Донецькому регіоні фестиваль міжрелігійної гармонії. Приводом для проведення заходу стала прийнята Генеральною Асамблеєю ООН резолюція № 65/5 про «Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відношень».

Фестиваль відбувся за ініціативи обласної громадської організації «Центр розвитку і гармонізації людини «Схід», Ради національностей м. Макіївки, Макіївського міського інформаційно-просвітницького центру «Права людини», за підтримки факультету права і психології МЕГІ.

Ідею проведення фестивалю також підтримали відділ у справах релігій Донецької облдержадміністрації та Центр досліджень з релігієзнавства й міжнародних релігійних відносин.

Метою фестивалю було формування дружніх відносин між представниками різних світоглядів, релігійних конфесій, національних культур, подолання ксенофобії та нетерпимості і, як наслідок, розвиток співпраці у ґалузі морального оздоровлення суспільства.

Разом з представниками православної, католицької, греко-католицької і протестантської церков, регіонального духовного об'єднання іудейських громад Донбасу, активну участь у фестивалі брали керівник жіночого відділу донбасівського відділення ВАГО «Альраїд» Іса Танзіля, а також муфтій ДУМУ «Умма» Ісмагілов Саїд та імам-хатиб мусульманської релігійної громади «Дуслик» м. Донецька Хуснутдінов Рустам.

У межах фестивалю був проведений круглий стіл з ученими-філософами і релігієзнавцями, представниками органів влади (Донецької ОДА та Макіївської міськради), громадських культурно-просвітницьких організацій, керівниками релігійних конфесій Макіївки і Донецької області на тему: «Моральні скарби релігій світу».

Програма фестивалю також включала презентацію виставки картин, фотографій, книг, інформаційних матеріалів, що представляють світоглядне і релігійне різноманіття Донецької області.

Гостям та учасникам заходу надалася можливість насолодитися концертом духовної музики і танцю «Про головне - словами краси».

У підсумку роботи, проведеної за круглим столом, і висловлених пропозицій були вироблені проекти спільної діяльності культурної громадськості, представників релігійних конфесій та інших зацікавлених осіб у напрямі морального оздоровлення суспільства, допомозі знедоленим верствам населення і вирішенні інших гострих проблем суспільства (таких, як паління, алкоголізм і наркоманія).

Учасники фестивалю погодились, що моральні основи релігій світу й об'єднані зусилля чистих і щирих сердець зможуть духовно відродити наше суспільство.

За матеріалами «Іслам у Донбасі»

Посилання на тему:

У Макіївці обговорили відданість, цінність молитви і приклад Пророка Ібрагіма у житті мусульман

У другому за чисельністю мусульман регіоні України започаткована ісламознавча конференція високого рівня

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.