Порушено кримінальну справу за фактом руйнування могили мусульманського праведника Азіз Девлетлі Баба

Порушено кримінальну справу за фактом руйнування могили мусульманського праведника Азіз Девлетлі Баба
28.09.2011
Оцініть статтю: 
(353 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Органи міліції порушили кримінальну справу за фактом руйнування надгробка мусульманського праведника Азіз Девлетлі Баба, що поблизу с. Корбєкуль (Алуштинський регіон).

За даними прес-служби Духовного управління мусульман Криму, у зв'язку з актом вандалізму на місці поховання шанованого мусульманського праведника Азіз Девлетлі Баба, розташованого біля села Корбєкуль (Рясне) Алуштинської міськради, представники місцевої мусульманської громади «Бірлік» подали заяву в органи міліції про порушення кримінальної справи.

Відповідно до заяви начальника слідчого відділу м. Алушти Хотянова І. А., за даним фактом заведена кримінальна справа за статтею «наруга над могилами».

Також прояснилися деякі факти, пов'язані з даним злочином, а саме те, що його було скоєно вдень 18 вересня 2011 р. з 9.00 до 13.00.

У результаті святотатства, вчиненого на Азіз Девлетлі Баба, були зламані два надгробки. Намагаючись їх розбити, невідомі особи скидали зверху валуни.

На одному з розколотих надгробків виявлене видряпане каменем слово «Соболь», це ж слово написане крейдою на опорній стіні біля поховання.

У контексті ряду подібних злочинів представники Духовного управління мусульман Криму звернулися в органи міліції із клопотанням про об'єднання кримінальних справ Карли Азіз і Азіз Девлетлі Баба, опоганених з великою вірогідністю одними і тими ж особами.

Муфтій мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєв коментуючи подію зазначив: «Місяць тому була зруйнована могила Карли Азіза в селі Отарчик', винних так і не знайдено. Ми страждали в депортації, продовжуємо мучитися й на батьківщині. Якщо говорити відверто, немає ніякої поваги до нашого народу, навіть померлим не дають спокою».

«У нас є держава, чому вона не контролює ситуацію», поскаржився муфтій.

Крім того, за підрахунками Муфтіяту, з квітня 1995 року по теперішній час у Криму було скоєно 18 актів вандалізму стосовно мусульманських об'єктів, винних у яких не знайдено.

Зокрема, у лютому 2008 року був вчинений наймасштабніший акт вандалізму. У селі Барнаш (Уварівка) Сеїтлерського (Нижньогірського) району зловмисники зруйнували практично всі надгробні камені на мусульманському кладовищі. Усього було опоганено більше 270 могил, з них 220 зруйновано.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Ще одна могила мусульманського праведника постраждала від рук вандалів

Біля Бахчисарая вандали осквернили могилу мусульманського праведника

Міжконфесійна рада Криму стурбована почастішанням випадків вандалізму проти культових споруд

Кримськотатарська діаспора Туреччини стурбована нападами на релігійні об'єкти мусульман у Криму

В Меджлісі вважають, що правоохоронці навмисно не розслідують акти вандалізму проти кримських татар

ОІК виступила на захист ісламських святинь на Кримському півострові

У Бахчисараї обурені актом вандалізму на мусульманському цвинтарі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.