Представник української мусульманської організації візьме участь у конференції ОБСЄ вищого рівня

1
Метою Літньої школи є надання молодим науковцям поглиблених знань про іслам та ісламознавство, джерела ісламських наук, сучасний стан ісламу в Україні та світі
Представник української мусульманської організації візьме участь у конференції ОБСЄ вищого рівня
1
26.07.2010
Оцініть статтю: 
(297 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Почесні делегати з 56 держав-учасниць ОБСЄ зберуться в столиці Казахстану 29 і 30 червня для того, щоб обговорити питання толерантності та недискримінації в регіоні ОБСЄ. Участь у цій конференції на високому рівні прийме і Всеукраїнська Асоціація громадських організацій «Альраїд» разом із вищими урядовцями, політиками і громадськими діячами держав-членів ОБСЄ.

Метою конференції визначено сприяння виконанню зобов'язань і цінностей в рамках ОБСЄ, закріплених у Гельсінському Заключному акті, Паризькій хартії для нової Європи, Копенгагенському документі з людського виміру НБСЄ, рішеннях Ради міністрів ОБСЕ та інших документах. Для цього проаналізують сфери, в яких існуючі зобов'язання виконуються, а також визначать області, які потребують подальших перетворень.

Як наголошується в прес-релізі, особливої уваги в ході конференції буде приділено шляхам боротьби з нетерпимістю та дискримінацією на ґрунті релігійної та етнічної приналежності. Учасники обговорять роль законодавчих структур, правоохоронних органів, освітньої системи і ЗМІ в протистоянні публічним проявам нетерпимості і в справі просування взаєморозуміння через відкритий діалог.

До роботи конференції будуть залучені експерти в області толерантності та недискримінації з країн-учасниць ОБСЄ та спеціальні Представники Діючого голови ОБСЄ з відповідних питань.

Оскільки згідно з Гельсінським документом 1992 року (розділ IV) ОБСЄ прагне розширити співпрацю з неурядовими організаціями, за день до конференції, а саме 28 червня, вони візьмуть участь у підготовчій нараді громадянського суспільства.

Ця важлива частина, що передує самій конференції, дозволить учасникам обмінятися інформацією про успішні практики в обговорюваній сфері, провести дискусію про співпрацю громадянського суспільства з ОБСЄ та підготувати конкретні рекомендації, які будуть представлені в ході конференції.

Список рекомендацій включає й рекомендації ВАГО «Альраїд», постійного учасника семінарів, круглих столів, обговорень на різні теми і т.п., що організовуються ОБСЄ в рамках її компетенції. У конференції такого високого рівня організація бере участь вперше і представлена буде в особі завідувача інформаційним відділом ВАГО «Альраїд».

Конференція складатиметься з кількох частин, присвячених формам нетерпимості та дискримінації, а також способам їх подолання.

На першому пленарному засіданні йтиметься про боротьбу з ненавистю і ворожістю стосовно мусульман. Для цього радник і спеціальний представник Генерального секретаря Організації Ісламська конференція Омюр Орхун проведе обговорення такого явища як ісламофобія.

Конференцію від імені приймаючої країни офіційно відкриє президент Республіки Казахстан - головуючої в ОБСЄ в 2010 році - Нурсултан Назарбаєв, володар премії миру і превентивної дипломатії.

Власкор

Посилання на тему:

Мусульмани України - активна частина європейської умми

ОБСЄ завершує широкомасштабний проект, спрямований на гармонізацію міжетнічних відносин у Криму

ОБСЄ працює у сфері вирішення проблем кримськотатарського народу

Пройшла зустріч Голови Меджлісу з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

Меджліс поскаржився ОБСЄ

ОБСЄ закликає закрити в'язницю на Гуантанамо

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.