Президент доручив СБУ порушити справу за фактом депортації кримськотатарського народу

1
Депортація розпочалася вранці 18 травня 1944 року і тривала до вечора 20 травня. За різними даними, були депортовані від 180 тисяч до 190 тисяч кримських татар.
06.07.2009
Оцініть статтю: 
(362 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Президент України Віктор Ющенко доручив голові СБУ Валентину Наливайченко і генеральному прокуророві Олександру Медведько порушити кримінальну справу за фактом незаконного виселення кримськотатарського народу та інших етносів з території Криму у 1944 р.

Як повідомляє QHA з посиланням на офіційний інтернет-портал глави держави, про це на брифінгу у Секретаріаті Президента заявила прес-секретар Ющенко Ірина Ванникова.

«Глава держави вважає, що факт незаконних насильницьких масових виселень кримськотатарського народу з Криму у 1944 році є незаперечним, - повідомила Ірина Ванникова. - Також установлений факт депортації інших народів, які проживали на території Криму, а саме: вірменів, греків, болгар та інших».

За словами прес-секретаря, Президент переконаний, що в діях тодішніх керівників тоталітарного комуністичного режиму на чолі з Йосипом Сталіним і посадовими особами каральних органів СРСР присутні ознаки геноциду.

Також Генеральна прокуратура й СБУ повинні провести ефективне досудове слідство і встановити коло причетних до цього злочину осіб.

«Генеральна прокуратура й СБУ повинні провести повне, всебічне і об'єктивне досудове слідство всіх обставин справи. Віктор Ющенко переконаний, що за результатами досудового слідства буде представлена правова оцінка діям посадових осіб органів державної влади тоталітарного комуністичного режиму на чолі з Йосипом Сталіним, винних у незаконних насильницьких виселеннях зазначених народів», - відзначила Ванникова.

Як повідомляє джерело, 3-5 липня Президент України відвідає з робочим візитом автономію. Однак запланована зустріч В. Ющенко із членами Меджлісу кримськотатарського народу не відбудеться. Як підкреслив голова Міллі Меджлісу Мустафа Джемільов: «Ми раді, що Глава держави вирішив зустрітися з широким колом наших співвітчизників, однак, не варто ставити в один ряд представницький орган кримськотатарського народу та громадські організації».

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Новини

СБУ закликає ФСБ розсекретити архівні документи про депортації кримських татар

Сьогодні – 65-та річниця депортації кримських татар

СБУ створює підрозділ по розслідуванню репресій проти кримських татар

Репатріанти закликали ООН і ЄС сприяти у відновленні їхніх прав

Відкрилася виставка, присвячена 65-й річниці депортації

До 65-ої річниці депортації кримських татар в Україні вшанують пам'ять жертв тоталітарного режиму - указ Президента

Потрібний закон про відновлення прав депортованих

Затверджено ескіз пам'ятника жертвам депортації

Статті

Кримські татари: і через 65 років депортація триває?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.