Посольство Королівства Саудівська Аравія в Україні оголосило про початок прийому заяв для здійснення обряду Хаджу цього року (1436 гіджри) та навело список вимог до осіб, які бажають отримати візу.
Як йдеться у повідомленні саудівської амбасади, прийом охочих здійснюється за адресою в Києві: вулиця Краснодонська, 1–3, з понеділка по п’ятницю, з 11 до 13 години.
Вимоги для отримання візи Хаджу:
—
— Дві свіжі фотографії на білому фоні розміром з паспортну фотокартку;
— Біометричний паспорт з терміном дії не менше за шість місяців з дати в’їзду;
— Орігінали та копії документів, що підтверджують спорідненість осіб, що супроводжують;
— Орігінал та копія Посвідки на проживання в Україні для іноземців з терміном дії не менше одного року з дати подачі заявки.
Після отримання згоди на заявку:
— Авіаквиток, який не підлягає поверненню, з визначенням дати подорожі до Королівства Саудівська Аравія до 18 вересня;
— Вакцинація проти менінгіту (ACYW135) за умови проведення щеплення не раніше ніж за десять днів до дати поїздки.
Також посольство Королівства Саудівська Аравія звертає увагу на те, що має право вимагати
Як відомо, Хадж — паломництво до Мекки — є п’ятим стовпом Ісламу. У встановлені дні мусульманин, увійшовши в Іхрам (особливий стан, який полягає у тимчасовій відмові від мирських справ задля появи перед Аллагом у тому вигляді, в якому віряни постануть перед ним у День воскресіння), відвідує
Для здійснення цього виду поклоніння необхідні такі умови:
1) Потрібно володіти певним достатком.
2)Необхідно мати відповідне здоров’я, щоб людина фізично могла вчинити паломництво.
Мусульманин, що має матеріальні можливості і відповідне здоров’я, зобов’язаний хоча б один раз у житті здійснити хадж. Таким чином, мусульмани поклоняються Всевишньому і своїм майном, і своїм тілом.
Вважається, що мусульманин зобовязаний здійснювати хадж лише за умови наявності здоров’я, матеріальних коштів, можливості забезпечити членів сім’ї на весь період хаджу і власні дорожні витрати. Проте, якщо у людини була така можливість для здійснення паломництва в Мекку, і він нею не скористався, а потім впав у бідність, то Запитання в Судний День йому не уникнути.
Вельми небажаним вважається хадж, здійснений за допомогою розпродажу власного майна та впадання через це в крайню бідність. До такого хаджу Всевишній Аллаг нас не зобов’язує. Можуть не здійснювати хадж «
Якщо ж людина має достатньо коштів, але не має можливості здійснити хадж за станом здоров’я, а в осяжному майбутньому поліпшень не передбачається, в цьому випадку такий мусульманин може спорядити на свої кошти іншу людину для здійснення хаджу.
Пророк сказав про хадж: «Хадж змиває гріхи так, як вода змиває бруд», «Винагородою за хадж (незмішаний гріхом), прийнятий Аллагом, буде Рай».
Нагадаємо, організації паломництва українських прочан до святих місць Ісламу у Саудівській Аравії в рамках української квоти (200 осіб на рік) Україна та Королівство Саудівська Аравія приділяють особливу увагу, а єдиним укладеним двома країнами двостороннім нормативним документом щодо
Рекомендації громадянам України, які здійснюють подорож до Саудівської Аравії, розміщено на сайті української амбасади в цій країні.