Радмін допоможе Сімферопольській міськраді в оформленні документів на будівництво Соборної мечеті

1
Агатангел Юхимович Кримський (1871-1942 рр.)
1
За словами Голови Ради міністрів Криму Василя Джарти, він зацікавлений у якомога швидшому вирішенні питання будівництва Соборної мечеті в Сімферополі
1
1
19.05.2010
Оцініть статтю: 
(219 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Питання щодо земельної ділянки під будівництво Соборної мечеті в Сімферополі має бути вирішене якомога швидше. Про це журналістам заявив Голова Ради міністрів АРК Василь Джарти в Сімферополі 18 травня.

«Є розуміння міського голови, і, природно, є бажання і моє прагнення як Голови Радміну у вирішенні цього питання якомога швидше», - цитує Василя Джарти «Кримське інформаційне агентство».

Коментуючи доручення Президента Віктора Януковича, дане кримському уряду, сприяти вирішенню питання будівництва Соборної мечеті в Сімферополі, прем'єр Криму відзначив, що Радмін повинен «надати допомогу міської влади у вирішенні цього питання», зокрема, в підготовці необхідної документації, повідомляє агентство «е-Крим».

Як повідомлялося раніше, Господарський суд Криму задовольнив позовну заяву Духовного управління мусульман Криму про виділення земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті в Сімферополі на суперечливому місці по вулиці Ялтинській, 22.

За словами міського голови Геннадія Бабенка, влада Сімферополя не має наміру подавати апеляцію на це рішення Господарського суду.

Судові розгляди між ДУМК і Сімферопольською міськрадою з приводу будівництва Соборної мечеті тривають вже протягом декількох років. Раніше Господарський суд Криму вже зобов'язував міськраду укласти з ДУМК договір оренди земельної ділянки для будівництва мечеті, але це рішення було оскаржене у Вищому господарському суді України.

Раніше міська рада Сімферополя прийняла рішення про присвоєння ділянці по вулиці Ялтинській, 22 назви «Лісопарк «Ювілейний» з наступним визначенням її меж і забороною проведення на цій території будь-яких будівельних робіт.

Довідка. У липні 2004 року Сімферопольська міська рада погодила Духовному управлінню мусульман Криму місце розташування земельної ділянки площею 2,7 га на вулиці Ялтинська, 22, і видала дозвіл на розробку технічної документації для будівництва Соборної мечеті. Проте в січні 2008 року на сесії Сімферопольської міськради було ухвалено рішення виділити під мечеть ділянку площею 2,7 га по вулиці Лугова, 6, замість ділянки по Ялтинській, 22.

12 лютого 2008 року кримські татари почали акцію на Ялтинській, 22, по збору каменю-черепашника для будівництва Соборної мечеті.

15 лютого 2008 року Господарський суд Автономної Республіки Крим зобов'язав Сімферопольську міську раду в десятиденний термін укласти з ДУМК договір оренди земельної ділянки площею 2,7 га на вулиці Ялтинській, 22, для будівництва Соборної мечеті.

Вищий господарський суд України за скаргою Сімферопольської міської ради повернув справу про ділянку для Соборної мечеті на розгляд Господарського суду Криму. Верховний суд України залишив рішення Вищого госпсуду у силі.

За матеріалами «КІА» і «е-Крим»

Посилання на тему:
Будівництво Соборної мечеті планується розпочати в кінці цього року, - Чубаров

Міськрада Сімферополя виділила ділянку під Соборну мечеть з порушенням Водного кодексу України

В.Янукович сприяє вирішенню питання будівництва Соборної мечеті

Міськрада Сімферополя відступилася у питанні виділення землі під будівництво Соборної мечеті

Суд задовольнив позов щодо Соборної мечеті в повному обсязі

Господарський суд Криму прийняв позитивне рішення по ділянці під Соборну мечеть

Питання виділення землі під Соборну мечеть знаходиться на стадії підготовки, - мер Сімферополя

Ситуація з Соборною мечеттю у Сімферополі відзначена в доповіді Держдепартаменту СШАЩоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.