Радмін пропонує внести ряд поправок до законопроекту Джемільова про депортованих

Радмін пропонує внести ряд поправок до законопроекту Джемільова про депортованих
18.09.2010
Оцініть статтю: 
(282 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Рада міністрів АРК пропонує внести ряд поправок до законопроекту «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою». Про це заявив голова Республіканського комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Едуард Дудаков на зустрічі представників депортованих народів з главою Радміну Василем Джарти в Сімферополі 16 вересня.

«Урядом Криму підписаний лист-звернення в Державний комітет України у справах національностей і релігій, де вносяться поправки до цього законопроекту», – сказав Едуард Дудаков.

За його словами, документ містить юридичні й смислові неточності, які необхідно виправити. «15 пунктів потребує, щоб вони були змінені, <...> тому ми вносимо поправки», – зазначив Едуард Дудаков.

Глава Рескомнацу підкреслив, що в цілому документ необхідно прийняти, оскільки його відсутність лише ускладнює політичну ситуацію.

У свою чергу Василь Джарти підкреслив, що законопроект змінюватиметься і доповнюватиметься з урахуванням нинішніх реалій, тому що депортовані повинні відчути турботу з боку держави. «Закон нам потрібний, безумовно, й однозначно», – підкреслив Василь Джарти.

Нагадаємо, в 2004 році Закон «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» вже приймався Верховною Радою України, проте Президент країни Леонід Кучма документ ветував, оскільки він порушував Конституцію, що гарантує рівні права всім громадянам України.

16 вересня 2008 року у ВР України був зареєстрований такий же проект закону, тільки внесений Кабінетом Міністрів України за ініціативою екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. При цьому законопроект був підданий критиці з боку керівництва меджлісу.

24 лютого 2010 року народний депутат України Мустафа Джемільов також зареєстрував у парламенті законопроект про відновлення прав депортованих за національною ознакою. Проте, на думку багатьох політиків і експертів, цей документ потребує доопрацювання.

У серпні Президент України Віктор Янукович доручив Прем'єр-міністрові України Миколі Азарову до 1 листопада поточного року допрацювати законопроект з урахуванням інтересів відповідних національних громад і внести його на розгляд Верховної Ради.

15 вересня глава парламенту Володимир Литвин повідомив, що профільному комітету буде запропоновано активізувати роботу над цим документом, щоб вже на поточній сесії прийняти відповідний закон.

За матеріалами «КІА»

Посилання на тему:

Новини

Президент розпорядився до листопада внести до парламенту законопроект про відновлення прав депортованих

В парламенті зареєстрований законопроект, що передбачає повернення майна депортованим

Статті

На що кримським татарам очікувати від нової влади?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.