Самоідентичність кримських татар стала об'єктом вивчення провідного турецького вузу

1
В опитуванні були задіяні респонденти у віці від 16 і старше, люди різних професій.
07.10.2010
Оцініть статтю: 
(142 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Учені провідного технічного вузу Туреччини - Близькосхідного технічного університету (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) вивчають самоідентичність кримських татар, які, як відомо, мали свою державність у формі Кримського Ханства і Кримської Народної Республіки, а сьогодні є громадянами України.

Для з'ясування цього питання докторант Близькосхідного технічного університету в Туреччині, соціолог Дуйгу Унсал провела соцдослідження, обравши такий метод збору інформації, як соціологічне опитування серед кримськотатарського населення півострова.

Як повідомляє інформагентство QHA, в опитуванні були задіяні респонденти у віці від 16 і старше, люди різних професій.

Респонденти повинні були відповісти на наступні питання: «Що ви думаєте про українську культуру?», «Чи відчуваєте ви себе частиною української культури?», «Чи можуть існувати на одній території українська і кримськотатарська культури?», «Чи пишаєтеся ви тим, що є частиною саме цієї етнічної групи?», «Як ви вважаєте, що потрібно зробити для зближення різних етнічних груп в Україні?» тощо.

Географія проведення опитування, за словами самої Дугу, обіцяє бути широкою – вона хоче охопити якомога більше кримських регіонів.

Так, наприклад, вона побувала у Бахчисараї, Сімферополі й Ялті, де їй вдалося поговорити з місцевим населенням із числа кримських татар, поставивши їм відповідні запитання.

Як зауважила Дуйгу, готуючись до проведення даного соцопитування, вона очікувала почути від кримських татар однакові відповіді. Але, на її подив, відповіді респондентів на її запитання були різними.

Наприклад, на питання: «Чи легко вам влаштуватися на ту роботу, на яку б хотіли?» кримські татари, що проживають у Бахчисараї, відповіли, що влаштуватися на роботу сьогодні вже не складає жодних проблем, в той час, як кримські татари, що проживають у Сімферополі, заявили, що проблема із працевлаштуванням як і раніше залишається гострою.

Також вона відзначила, що кримчани у ментальному плані дуже відрізняються від жителів інших міст України.

«Наприклад, у Львові люди виявилися чуйнішими і гостиннішими. До них можна звернутися із проханням про допомогу, і ніхто тобі в цьому не відмовить. У Криму ж люди, в основному, ігнорують іноземців, махають руками, а іноді вдають, ніби взагалі не помічають. Своє розуміння і гостинність проявили лише кримські татари, з властивою їм східною гостинністю», - поділилася Дуйгу своїми спостереженнями.

Підсумки даних соціологічних досліджень будуть відображені в докторській роботі Дуйгу Унсал.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Новини

Польські студенти вивчають пам'ять кримськотатарської молоді про депортацію

Мусульмани Криму перебувають у пошуку своєї ідентичності, — муфтій ДУМУ «Умма»

Статті

У пошуках національної ідеї

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.