«Ти не хочеш сходити в мечеть? Зі мною, за компанію», — запитала подруга. Пропозиція прозвучала для мене несподівано, але все таки зацікавила. У Іри чоловік-мусульманин, і кожну п'ятницю вона буває в ісламському культурному центрі.
Була п'ятниця, спекотний липневий день. О пів на другу починалася п'ятнична молитва. Ми піднялися у приміщення, де, повернувшись обличчям у бік Мекки, жінки читали намаз.
Після молитви Іра влаштувала мені невелику екскурсію по центру.
«Тут проводяться різні конференції і семінари, — повідала мені вона за чашкою чаю, — а також, якщо тобі цікаво, є школа арабської мови. Якщо хочеш вивчити арабську, приходь».
Таким було моє перше знайомство з Київським ісламським культурним центром.
Через деякий час я дійсно вирішила зайнятися вивченням мови й пригадала про школу.
«Вас вітає школа «Ан-Нур», — свідчила вивіска на третьому поверсі ісламського центру, де розташовано декілька кабінетів, розрахованих на 20 чоловік кожен.
Заняття у школі проходять в суботу й неділю —1,5 години арабська мова й ще 1 година присвячена етиці і культурі Ісламу. На першому рівні учні освоюють читання й письмо, основи граматики. Значний час відводиться розмовній практиці. В ході діалогів викладачі, що є носіями мови, учать будувати прості речення, відбувається запам'ятовування необхідних виразів: як дізнатися ім'я, вік співрозмовника, запитати й відповісти про професію, національність, місце проживання, що сказати офіціантові у ресторані, продавцеві у магазині, як привітатися, пройти куди-небудь...
Лекції з етики і культури Ісламу для всіх охочих зачіпають ряд цікавих тем: основи ісламського віровчення, ісламська моральність, сім'я в Ісламі, полігамія і права жінок, Іслам і релігії світу, Іслам і наука.
Учні школи вільно користуються багатою бібліотекою з книгами про Іслам, його історію і поширення, з життєписами пророків і їх сподвижників.
Зараз я на другому рівні і анітрохи не шкодую, що прийшла сюди. Вимогливі, але добродушні викладачі всякий раз зустрічають нас, як добрих друзів, а їх терпінню й участі можна повчитися.
Після трьох років навчання випускникам видається сертифікат. Але для цього необхідно успішно скласти іспит в кінці кожного з семестрів.
Про достоїнство знань
Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Прагнення до знань — обов'язок кожного мусульманина».
Алі ібн Абу Таліб (хай буде задоволений ним Аллах) сказав: «Знання краще багатства: знання захищає тебе, а багатство потребує твого захисту, знання — повелитель, а багатство підвладне йому, витрати зменшують багатство, а знання збільшуються від їх витрачання».
Аз-Зубайр ібн Абу Бакр розповідав: «Мій батько написав мені, будучи в Іраку: «Прагни вивчати науки. Якщо збіднієш, то знання послужать тобі багатством, а якщо розбагатієш, то вони стануть для тебе прикрасою».
Імам Аль-Газалі сказав: «Знання без справ подібні до безрозсудності, а справ без знань зовсім не буває».
Вікторія НЕВСЬКА,
спеціально для сайту arraid.org
Посилання на тему:
При луганській соборній мечеті відкриваються курси з вивчення арабської мови
Українці знайомляться з ісламом за допомогою арабської мови
В київській школі арабської мови «Ан-Нур» розпочався новий навчальний рік