Ситуація з Соборною мечеттю у Сімферополі відзначена в доповіді Держдепартаменту США

1
У доповіді говоритися, що «міська рада анулювала раніше ухвалене рішення про виділення ділянки землі для будівництва мечеті в лютому 2008 року й виділила ділянку в небажаному місці».
15.03.2010
Оцініть статтю: 
(211 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Ситуація з перешкоджанням будівництву Соборної мечеті у Сімферополі відзначена в оприлюдненій днями щорічній доповіді Державного Департаменту США про стан прав людини у країнах світу.

У доповіді говоритися, що «міська рада анулювала раніше ухвалене рішення про виділення ділянки землі для будівництва мечеті в лютому 2008 року й виділила ділянку в небажаному місці».

Крім перешкоджання будівництву культової споруди кримських мусульман, у звіті Держдепартаменту відзначаються й інші свідчення дискримінації кримськотатарського народу.

Зокрема, кримські татари недостатньо представлені у кримському й національному парламентах. Становлячи 13 відсотків населення півострова, татари мають вісім місць із 100 у представницькому органі Криму. Лише один кримський татарин є депутатом національного парламенту.

Як відзначається у доповіді, кримські татари стверджують, що дискримінація з боку місцевих чиновників позбавляє їх рівних можливостей для працевлаштування в місцевих адміністраціях і що пропагандистські кампанії, зокрема, проросійських груп, виховують ненависть до них серед інших жителів.

У документі також відзначений нерівний доступ кримських татар до власності на землю.

До того ж, Держдепартамент США відзначає випадки проявів расової й національної нетерпимості відносно циганів та інших осіб неслов'янської зовнішності. У країні трапляються інциденти насильства й дискримінації жінок та дітей.

Серйозним порушником прав людини в Україні як і раніше залишається міліція. Мають місце випадки зловживання з боку силових структур, включаючи побиття й катування затриманих і ув'язнених, жорсткі умови у в'язницях, надмірне застосування сили при затриманні, незаконне й тривале попереднє ув’язнення. Крім того, автори документа відзначають неефективну й корумповану систему правосуддя.

Серйозною проблемою для України залишається також торгівля людьми.

За матеріалами QHA та інших ЗМІ

Посилання на тему:

Президента закликали вирішити конфлікт із Соборною мечеттю у Сімферополі

Влада визнає невирішення питання по Соборній мечеті помилковим, але ніяких дій не вживає

Держава повинна змусити владу Сімферополя вирішити питання будівництва Соборної мечеті

Бабенко наполягає, щоб Соборну мечеть побудували на Луговій

Кримські татари обурені призначенням Могильова главою МВС України

Human Rights Watch: Україна вороже ставиться до шукачів притулку і дискримінує частину своїх громадян

Звіт держдепартаменту: В Україні найбільші порушники прав людини – міліція та тюрми

Держдепартамент США проаналізував релігійну свободу в Україні за 2008 рік

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.