Святкові молитви з нагоди Ід аль-Фітр відбудуться у мечетях України в четвер

Святкові молитви з нагоди Ід аль-Фітр відбудуться у мечетях України в четвер
07.08.2013
Оцініть статтю: 
(356 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Вранці у четвер, 8 серпня 2013 року, в ісламських культурнизх центрах та організаціях ВАОО «Альраід» пройдуть святкові молитви з нагоди завершення Священного місяця Рамадан та настання свята розговіння — Ід-аль-Фітр (тюрк. Уразá-байрáм, вайн. «Мáрхаж»).

Мусульмани столиці прийдуть до мечеті київського ІКЦ, де молитва розпочнеться о 8:00. Аналогічні заходи пройдуть у мечетях та ісламських центрах Луганська (8:30), Харкова (8:00), Донецька (8:00), Одеси (8:30), Запоріжжя (7:30), Вінниці (8:30), Львова (8:30), Дніпропетровська (7:00) й Криму (6:30).


Ід аль-фітр — велике свято закінчення мусульманського посту, що припадає на перше число наступного за Рамаданом місяця. Це одне з двох найбільших свят в Ісламі, що його відзначають мусульмани цілого світу. Цього дня вранці вірні збираються на спільну святкову молитву в мечетях.


Для всіх мусульман це свято є також часом аналізу й усвідомлення своїх досягнень за цей період: як вірний відбув дні посту, чи не змарнував їх на ганебні вчинки й прикрі слова, чи справді всім серцем прагнув стати краще перед Всевишнім? Через те Ід аль-фітр — це передусім підсумування досягнутого, а також відчуття себе частиною єдиної мусульманської спільноти — умми.


Заздалегідь збирають кошти для милостині, щоб нужденні, отримавши ці пожертви, так само могли підготуватися до свята. Така соціальна допомога називається закят аль-фітр (садакат аль-фітр), і її треба сплатити протягом Рамадану до початку святкової молитви. Садакат аль-фітр — милостиня незвичайна, адже вона є обов’язковою умовою прийняття Всевишнім посту кожного мусульманина й мусульманки, якщо їхній прибуток перевищує їх основні потреби.


Закят аль-фітр (цього року складає 35 грн) надають від кожного члена родини, навіть за дітей. Роздавати милостиню заповів сам Пророк (мир йому і благословення): «Піст у Рамадан висить між небом і землею, доки раб Божий не подасть належної милостині».


У Рамадан за милістю Всевишнього добрі справи винагороджувані набагато більше, ніж у звичайні дні. Через те вірні намагаються до кінця священного місяця сплатити й обов’язкову для мусульман щорічну милостиню — закят. Ці кошти спрямовують на соціальні потреби.


Ід аль-фітр відзначають з особливим піднесенням, супроводжуючи щирим частуванням, подарунками, відвідуванням родичів та друзів.


Джерело: arraid.org


Схожі матеріали:


В 2013 році Рамадан розпочнеться 8 липня надвечір

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.