У другому за чисельністю мусульман регіоні України започаткована ісламознавча конференція високого рівня

У другому за чисельністю мусульман регіоні України започаткована ісламознавча конференція високого рівня
02.05.2011
Оцініть статтю: 
(301 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

28 квітня, у Донецьку успішно пройшла перша науково-практична конференція «Іслам і ісламознавство в Україні». Проведений на високому рівні, захід заклав фундамент для ісламознавчих досліджень та міжконфесійної співпраці у регіоні.

Факультет філософії і релігієзнавства при Донецькому Державному університеті інформатики і штучного інтелекту, Центр релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних відносин, а також Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд» — зробили все можливе, з боку організаторів, щоб перша у своєму роді ісламознавча конференція у Донецьку пройшла на найвищому рівні.

На конференції були присутні провідні учені і фахівці у галузі релігієзнавства, Ісламу і ісламознавства: Анатолій Шевченко, ректор ДУІШІ, член корр. НАН України, Олександр Білокобильський, д-р філософських наук, декан факультету філософії і релігієзнавства ДУІШІ, Ігор Козловський, керівник Центру релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних відносин ДУІШІ, Вячеслав Швед, віце-президент «Українського центру ісламознавства», Руслан Абдікєєв, муфтій ДЦМУ, Айдер Ісмаїлов, заст. муфтія ДУМК, Саїд Ісмагілов, муфтій ДУМУ «Умма», Хамза Іса, представник ВАГО «Альраїд» на Донбасі та багато інших.

Конференція викликала чималий ажіотаж. Урочисто прибраний зал ледве вмістив усіх охочих: деяким навіть довелося товпитися біля входу, щоб почути виступи. В цілому на заході були присутні більше 350 чоловік.

«Ми, напевно, ще не можемо повністю усвідомити значущість цієї події. Сьогодні ми заклали твердий фундамент, для подальших зустрічей. Багато людей ще не готові до ідеї толерантного відношення, співпраці із представниками інших релігій або конфесій», — слово-відкриття було надане Анатолію Шевченко, ректорові Державного університету інформатики і штучного інтелекту, багато в чому завдяки ньому, стало можливим проведення першої науково-практичної конференції у Донецьку.

Саїд Ісмагілов у своєму виступі висловив сподівання, що такі зустрічі стануть традиційними. «Мене питали, чому в Донецьку не проводяться конференції на ісламську тематику. А тим часом Донбас другий регіон після Криму за чисельністю мусульман. Ми поставили собі завдання провести такий захід. І сьогодні проходить перша конференція присвячена дослідженню Ісламу в Україні у європейському контексті. Ми зробимо все можливе, щоб зробити цю конференцію щорічною.

Мене питали, ви не боїтеся на таких конференціях незручних питань. Ні, не боїмося. Навпаки, тільки ми, носії релігії, мусульмани України, повинні відповідати на такі питання, і це краще, ніж якщо невідомо хто відповідатиме за нас», — підсумував муфтій ДУМУ «Умма».

Після закінчення офіційної частини відкриття, конференція продовжила свою роботу у формі круглого столу, де були зачитані доповіді. Учені, ісламознавці і релігієзнавці у своїх виступах підняли досить цікаві й актуальні теми, що вимагають уваги не лише громадськості, а й впливу держави.

Учасники активно обговорювали доповіді, дискутуючи між собою. Саме цього й хотіли організатори. Адже в обговоренні народжується істина.

Після закінчення конференції планується видання збірки представлених доповідей. Також запланована публікація матеріалів конференції на сайті «Іслам в Україні».

Власкор.

Посилання на тему:

Іслам та ісламознавство в Україні - головна тема міжнародної наукової конференції в Донецьку

Міжнародна наукова конференція в Києві на ділі довела толерантний характер Ісламу в Європі

У Києві відбулася наукова конференція в області ісламознавства

Відбулася Міжнародна наукова конференція «Іслам у світі глобалізації»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.