Багато людей зібралось у неділю, 6 вересня, в українській столиці на урочисту церемонію відкриття меморіального стенду Герою війни на Донбасі і командиру «Чеченського батальйону» у музеї Збройних сил України, що розташований у центральному Будинку офіцерів. На стенді, зокрема, можна побачити особисті речі Іси Мунаєва, в тому числі й військову амуніцію. Ця форма була на ньому в день, коли його поранили. Символічно, що відкриття пам’ятного стенда пам’яті Іси Мунаєва, що загинув в Дебальцевському котлі, співпало з іншою датою — Днем Чеченської Республіки
За мусульманською традицією на церемонії відбулась спільна молитва — для цього було запрошено імама, який прочитав дуа.
На відкриття прибули й бойові побратими Іси Мунаєва: бійці батальону імені Джохара Дудаєва, що воюють на Донбасі проти проросійських бойовиків, й представники «Грузинського батальйону» та кримськотатарського народу.
Лідер кримських татар, Уповноважений Президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв побажав якомога швидше перемогти спільного ворога й віддав данину пам’яті загиблого командира чеченського батальону:
— Внаслідок двох російсько-чеченських воєн загинуло 42 тисячі чеченських воїнів, усього загиблих — 300 тисяч, в тому числі й тисячі дітей… І ось сьогодні ми вшановуємо чоловіка, що ціною свого життя відстояв честь свого народу. Вічна йому слава!
Сам Іса Мунаєв на момент початку російської агресії в Україні жив у Данії і під час числених інтерв’ю розповідав, що не міг стояти осторонь українського народу, який для себе вважав братнім.
— Нам треба об’єднатися й зупинити їх. Чеченці сюди прийшли задля того, аби допомогти, і ми або переможемо, або всі тут загинемо. Третього не дано, ми не збираємося звідси йти. Ми — ваші брати й допоможемо братам-українцям, — ці слова загиблого комбата залишила на пам’ять людству відеокамера телеоператора «5 каналу».
Багато було спогадів, багато слів вдячності та добрих слів на адресу Іси Мунаєва, який був переконаний — його земляки воюють на Донбасі не тільки за Україну, але й за вільну Ічкерію.
Присутня на урочистостях безстрашна жінка-воїн, прес-офіцер та лікар міжнародного миротворчого батальону Аміна Окуєва розповіла про загиблого побратима:
— Він приїхав сюди за покликом серця, в цьому не було корисливих мотивів, жодного піару. І ми вдячні українському народові, що він не забуває про нього…
Бійці батальону кажуть, що своєму командирові довіряли, як собі:
— Він був завжди попереду, — каже боєць на псевдо «Странник», — Він знав, як діяти, що робити з ворогом. І в ньому не було безчесних вчинків на кшталт тих, що вчиняє російська сторона, вона не вміє чесно воювати. Іса Мунаєв був чесним воїном, і ми пишаємося, що він представляв наш народ. Підтримати своїх кавказьких братів до Будинку офіцерів прийшли й бійці грузинського батальону, який теж воює на Донбасі за незалежну і неподільну Україну.
— Це, я гадаю, початок створення визвольної армії усього Кавказу, — говорить Мамука Мамулашвілі, командир грузинського добровольчого легіону, — І, зрозуміло, це дуже важливо для чеченського і грузинського народів, тому що сьогодні обидві країни потерпають від російської окупації.
«Слава Україні! Героям слава! Слава нації, смерть ворогам! Слава вільній Ічкерії!», — ці гасла знов і знов лунали в Києві на честь й Іси Мунаєва, і багатьох героїв: тих, хто нині стоїть на шляху загарбника, і тих, хто поповнив лави Небесної Сотні, загинувши в бою за свободу не лише України, а й всіх поневолених Росією народів…