У Криму пригнічується право на віросповідання прихожан Української православної церкви Київського патріархату й умисно розпалюється конфлікт між кримськими татарами й українцями. Про це йшла мова на прес-конференції в Сімферополі 7 березня.
Як розповів архієпископ Сімферопольської і Кримської Української православної церкви Київського патріархату Климент, у лютому депутати міськради своїм рішенням відмовили у виділенні раніше затвердженої земельної ділянки під будівництво Кафедрального Собору «Храму Христа Спасителя» і пояснили це тим, що в 2011 році було змінено генеральний план міста.
У міськраді заявили, що «через «самозахоплення» кримських татар, які займають близько 200 га, виникла гостра потреба в землі для будівництва багатоквартирних будинків. І саме ця ділянка в 1,5 га вирішує всі питання будівництва цих житлових будинків, оскільки в них можна розмістити три тисячі людей».
«При цьому сказали, що якщо ми бажаємо це питання прискорити, ми повинні домовитися з кримськими татарами, щоб вони звільнили свої «самозахоплення», і тоді вони на цих «самозахопленнях» побудують будинки, а нам віддадуть ту земельну ділянку», – розповів архієпископ.
Він вказав, що «це вже друга спроба розв'язати конфлікт між українцями і кримськими татарами».
«Замість того, щоб конструктивно вирішити це питання, нас зіштовхують з кримськими татарами», – підкреслив голова Української православної церкви в Криму.
Як розповів Архієпископ Климент, ще в 2008 році Сімферопольська міськрада дозволила обрати земельну ділянку під будівництво Кафедрального Собору біля Української школи-гімназії по вул. Київській у м. Сімферополь. Після цього було розроблено проект Кафедрального Собору, погоджено всі необхідні документи з органами влади. Але сьогодні у виділенні землі відмовляють.
«Я вважаю, що йде пряме порушення прав українських православних. У Криму й місті Сімферополі йде переслідування з конфесійної та національної приналежності. А це вже інша стаття й інша розмова», – прокоментував голова Української церкви.
При цьому, він додав, що проект є дуже важливим для Кримської УПЦ КП, оскільки він є культурним центром українців у Криму.
За словами Климента, спокій у релігійних питаннях почав спостерігатися тільки за часів правління покійного сьогодні прем'єр-міністра Криму Василя Джарти.
Так, у березні 2011 року було вирішено питання з виділенням ділянки під будівництво Соборної мечеті в м. Сімферополі, яке не рухалося з мертвої крапки багато років.
Учасник прес-конференції, депутат ВР АР Крим Леонід Пилунський нагадав, що згідно з Конституцією України, церква відокремлена від влади, проте, сьогодні спостерігається втручання влади до справ церкви.
По завершенню учасники прес-конференції зачитали звернення до Президента України Віктора Януковича, в якому інформують його про ситуацію.
Свої підписи під зверненням поставили представники української інтелігенції Криму. Вони також зазначили, що це звернення буде спрямовано й до ЄС.
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
Між православними і мусульманами Криму суперечностей немає, - митрополит Лазар
Українські козаки і кримськотатарський Меджліс налагоджують дружні відносини