У Криму стали відомі імена переможців п'ятого Всеукраїнського конкурсу читців Корану

1
На конкурс прибули гості з усіх регіонів України, які з ентузіазмом підтримували конкурсантів і мали можливість послухати красиве читання Корану
1
Kожен учасник отримав почесну грамоту Всеукраїнського конкурсу Хафізів Корану і видання священного Корану
1
1
06.11.2013
Оцініть статтю: 
(304 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Вже п'ятий рік поспіль сімферопольський Ісламський культурний центр приймає учасників Конкурсу на краще знання Священного Корану з усієї України. Змагання, що тривало понад 5 годин, пройшло 2 листопада. Воно було ініційовано ВАГО «Альраїд» і Духовним управлінням мусульман Криму за підтримки Всесвітньої організації з вивчення Корану.

Більш ніж 40 юнаків та дівчат з усієї України, різного віку і національностей, шукали зустрічі з рівними суперниками в своїй категорії. Учасники один за одним підходили до столу журі і тягнули квитки з вказаними на них сторінками і номерами аятів Корану.


Один з членів журі починав читати аят, а конкурсант мав продовжити його. Для присудження першого місця у кожній категорії потрібно було набрати не менше 90 з 100 можливих балів.


На конкурс прибули гості з усіх регіонів України, які з ентузіазмом підтримували конкурсантів і мали можливість послухати красиве читання Корану.


Коран повернувся на Кримську землю після майже вікового забуття


Голова Ревізійної комісії ВАГО «Альраїд» Сейран Аріфов, подякувавши Всевишньому і організаторів, відзначив важливість подібних конкурсів як стимулу для вивчення Корану молодим поколінням - адже діти і підлітки люблять різноманітні змагання.


Крім того, не може не радувати той факт, що на півострові знову почали з'являтися хафізи Корану через майже сторіччя забуття Священної книги, що виникло внаслідок руйнування і закриття мечетей і медресе, переслідування богословів і звичайних мусульман, розстрілів інтелектуальної та духовної еліти кримських татар і подальшої депортації корінного населення півострова.


Вердикт компетентного журі


Рішення про нагородження переможців конкурсу виносило поважне журі, до складу якого увійшли: Директор благодійного фонду «Мерхамет» Фатіх Карабурдж, Заступник Муфтія мусульман Криму Есад Баиров, Голова Ісламського культурного центру міста Харків Шаді Отман, Голова Ісламського культурного центру міста Луганська Мухаммад Аль-Устаз, а також Імам - хатиб мечеті ІКЦ м. Сімферополя Сейткадир Ібрагімов.


Перше місце в номінації 1 джуз зайняв Сардорбек Сайфутдінов. Виступ цього 21-річного конкурсанта з Луганська запам'яталося особливою красою і мелодійністю виконання.


У номінації 2 джуза перше місце посіла Арзи Аріфова. У номінації половина Корану перше місце присудили Алькассас Несрін.


У номінаціях 5 і 10 джузів ніхто не набрав більше 90 балів.


Та абсолютним переможцем, який краще за всіх знає весь Коран, став Ахмед Асанов.


Додатково виступила сама маленька гостя конкурсу з Одеси, Марва Мурадді, якій всього 7 років, але вона вже читає по пам'яті Коран.


Голова кримського відділення ВАГО «Альраїд» Алі Мухаммад Таха привітав переможців та вручив їм цінні подарунки - планшетні комп'ютери та грошові призи. Крім того кожен учасник отримав почесну грамоту Всеукраїнського конкурсу Хафізів Корану і видання священного Корану.


Цінними подарунками нагородили і членів почесного журі.


Спецкор.
Сімферополь

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.