У містах України пройшов цикл семінарів про Іслам

1
Завданням семінару було підвищення рівня релігійної грамотності серед мусульман України
28.04.2010
Оцініть статтю: 
(296 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У квітні Духовне управління мусульман України «Умма» спільно зі Всеукраїнською асоціацією громадських організацій «Альраїд» провели цикл семінарів, присвячених питанням ісламського віровчення (акиди), ідеології, етики та духовної складової Ісламу. Зустрічі відбувалися в мечетях та ісламських культурних центрах Києва, Одеси, Харкова, Донецька, Луганська, Вінниці, Запоріжжя, Сум, Полтави та Львова.

Завданням семінару було підвищення рівня релігійної грамотності серед мусульман України. Організатори намагалися донести до слухачів вчення Ісламу «з перших вуст», тобто від імамів, які мають вищу теологічну освіту. З цією метою були залучені імами українських мечетей - в минулому випускники ісламських університетів. Кожен з них проводив лекції та зустрічі в чужому для себе місті. Адже не секрет, що нову людину аудиторія сприймає краще. Приміром, Сейран Аріфов, заступник голови ВАОО «Альраїд» у Сімферополі, читав лекції в Києві, а Рустам Хуснутдінов, імам-хитаб із Донецька, - у Запоріжжі.

«Ми ще раз переконалися у необхідності живого спілкування, зустрічей з мусульманами на місцях. Тільки так можна дізнатися, чим живуть люди, що їх хвилює, які у них проблеми і потреби, і відповісти на їхні запитання. Це дає можливість реально оцінити ситуацію і спрямувати наші зусилля саме туди, де це найбільше необхідно», - відзначив муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов.

«Я особисто відвідав Львів і Вінницю і можу точно сказати, що якщо на Сході та Півдні країни мусульмани, в силу того що їх більше, давно зайняті облаштуванням свого релігійного життя, мають мечеті, кладовища і необхідну інфраструктуру, то громади західних областей поки що знаходяться у стадії становлення», - додав він.

Муфтій розповів, що люди похилого віку скаржаться на те, що молодь не асоціює себе з ісламською традицією, і бачать причину цього у відсутності кваліфікованих імамів, мечетей, а також у зміненій подачі інформації про Іслам у ЗМІ.

Своїми враженнями від проведеного заходу поділилася мусульманка Олена: «Семінар справив на мене велике враження. Дуже сподобалася лекція Ісмаїла Кади про історію будівництва і достоїнства мечеті Аль-Акса в Єрусалимі. Адже мечеть Аль-Акса є третьою святинею мусульман, киблою в перші роки поширення Ісламу, місцем вознесіння пророка Мухаммада (мир йому і благословення). Тому її значення для мусульман всього світу не можна недооцінювати».

Слухачка семінару зазначила, що лекції Сейрана Аріфова були корисні для нових мусульман. «Він вказав на приклади з життя Пророка (мир йому і благословення), які ми повинні використовувати в повсякденному житті, знайомлячи людей з Ісламом», - сказала вона.

Мусульманин з Києва Олег додав, що Аріфов вніс ясність у деякі аспекти заклику, «зокрема пояснив, як правильно розставити пріоритети і при цьому не загрузнути в суєті цього життя, не забувати про мету нашого існування, а дивитися на все, що відбувається крізь призму Судного дня».

Запам'яталася Олегу і лекція про випробування, з якими щодня доводиться стикатися віруючому. Адже що би не трапилося, мусульманин повинен гідно виходити з будь-якої ситуації, завжди покладаючись тільки на Аллаха, як це робив пророк Мухаммад (мир йому і благословення).

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Володарі знання вище по ступенях перед Аллахом, - семінар в ІКЦ м. Києва

Крим прийняв естафету зустрічей на тему родини в містах України

У Сімферополі мусульманки обговорять секрети сімейного щастя

Відомі ісламські вчені прочитали лекції для українських мусульман

Мусульманки Києва зустрілися «під покровом благородства і краси...»

В Україні пройшли зустрічі, присвячені Мавліду

У Києві відбувся семінар-тренінг для українських мусульманок

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.