У Сімферополі розпочався конкурс проектів комплексу Соборної мечеті

У Сімферополі розпочався конкурс проектів комплексу Соборної мечеті
23.06.2011
Оцініть статтю: 
(204 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Духовне управління мусульман Криму (ДУМК) оголосило архітектурний конкурс на ескізний проект комплексу Соборної мечеті у Сімферополі. Про це вчора, 22 червня, на прес-конференції розповів заступник Муфтія ДУМК Айдер Ісмаїлов.

За його словами, брати участь у конкурсі можуть фахівці з України та інших країн, авторські колективи, юридичні й фізичні особи без вікових обмежень.

Для участі у конкурсі проектів потрібно направити письмову (поштою, факсом, електронною поштою) заявку в ДУМК, де необхідно вказати дані організації або архітектора.

Конкурс закритий, тобто на етапі подачі документів буде відсутня персоніфікація даних, а проекту привласнюватиметься шифр.

«Дата початку конкурсу – 23 червня, дата завершення – 23 серпня. Громадське обговорення проектів, що візьмуть участь у конкурсі, – до 1 вересня. Оголошення результатів конкурсу – до 10 вересня. Переможці конкурсу, які зуміли представити найкращі пропозиції з містобудівного, об'ємно-просторового, функціонального і художнього рішеннях об'єкту, заохочуються наступними преміями: перше місце – 8000 грн., друге – 6000 грн., третє – 4000 грн.», — зазначив А. Ісмаїлов.

Визначати переможців буде спеціально створена при ДУМК наглядова рада. Призер конкурсу отримає право на участь у розробці проектно-кошторисної документації і здійснення авторського нагляду при проведенні будівельних робіт для збереження ідеї.

Технічне завдання проекту не розголошується, отримувати його будуть лише учасники конкурсу і після подачі відповідної заявки.

«Мечеть повинна бути купольною, мати чотири мінарети (споруди для заклику на молитву), молитовний зал повинен вміщати 4 тисячі чоловік. У комплексі ми хочемо бачити будівлю мечеті, адміністративну будівлю Муфтіяту. Територія комплексу повинна бути облаштованою і озелененою, повинні бути фонтани, малі архітектурні форми, для прихожан повинні бути парковка, кафетерій і альтанки. Також на території комплексу повинні бути два сторожових приміщення», — розповів про плани співробітник ДУМК Джаміль Бібішев.

Він також додав, що в проекті повинні використовуватися традиційні кримськотатарські і мусульманські елементи архітектури.

За оптимістичними оцінками будівництво комплексу Соборної мечеті, який повинен стати «одним із найбільших не лише у Криму, а й на території всієї України», почнеться наступного року. Робота з пошуку інвесторів уже ведеться. Крім того, кожен охочий може взяти участь у зведенні Соборної мечеті і внести добровільне пожертвування на рахунок Духовного управління мусульман Криму.

Як повідомляв «Іслам в Україні», 17 червня Духовне управління мусульман Криму отримало державний акт на право постійного користування земельною ділянкою по вулиці Ялтинська, 22 у Сімферополі для будівництва Соборної мечеті.

За матеріалами «е-Крим»

Посилання на тему:

Кримські мусульмани отримали держакт на землю під будівництво Соборної мечеті

Джума-Джамі повинна стати головною об'єднуючою мечеттю України, – М. Джемільов

Іран виділить кошти на будівництво Соборної мечеті в Сімферополі

Туреччина сприятиме у будівництві Соборної мечеті у Сімферополі

Меджліс шукає спонсорів для будівництва Соборної мечеті у Сімферополі

Голова ПАРЄ подякував Джарти за особисту участь у вирішенні питання про Соборну мечеть

Азербайджанcьких мільйонерів закликали взяти участь у будівництві Соборної мечеті у Сімферополі

У Сімферополі урочисто закладено перший камінь будівництва Соборної мечеті «Джума-Джамі»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.