У Сімферополі відбувся перший всекримський турнір з боротьби куреш на призи ГО «Емель»

У Сімферополі відбувся перший всекримський турнір з боротьби куреш на призи ГО «Емель»
03.05.2011
Оцініть статтю: 
(293 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

30 квітня 2011 року у м. Сімферополь громадська організація «Емель» провела всекримський турнір з кримськотатарської національної боротьби куреш.

Серед учасників турніру під назвою «Перший всекримський турнір з боротьби куреш на призи ГО «Емель» були представники різних міст і областей Криму.

Кримськотатарська боротьба куреш, або боротьба на поясах, має дуже давню традицію. «Ще з давніх-давен наші предки проводили серед богатирів змагання з куреш, зазвичай вони відбувались у святкові дні в урочистій обстановці, завжди на відкритій місцевості (на природі)», - розповіли «Іслам в Україні» у ГО «Емель».

Переможець, за звичаєм, отримує баранчика як заохочувальний приз.

Згідно з правилами, борці підперізуються спеціальними ременями-поясами і під час сутички повинні брати противника лише за цей пояс, випускати пояс заборонено. Перемагає той, хто перший укладе суперника на спину. Дозволяються будь-які кидки і підсічки. Дотик коліном, ліктем та іншими частинами тіла (навіть під час проведення кидка) також неприпустимий і карається попередженням або тим, що кидок не зараховується. Кидок повинен бути «чистим» (самому не торкнутися мату і укласти противника точно на спину).

Як повідомили організатори, подібний захід проводиться ними вперше, але з допомогою Всевишнього в ГО «Емель» мають намір проводити змагання з куреш і в майбутньому.

Цього року у турнірі взяло участь 60 осіб.

На урочистому відкритті турніру були присутні почесні гості, серед яких: заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, президент кримської федерації боротьби куреш, чемпіон світу і чемпіон Олімпійських ігор із греко-римської боротьби Рустем Казаков, перший віце-президент Кримської федерації боротьби куреш Джафер Бекіров.

За підсумками змагання переможцями у різних вагових категоріях стали: Хайберді Халіл - 60 кг, Білогірський р-н, с. Квіткове; Аблякімов Февзі - 70 кг, студент КІПУ (Чорноморськ); Сеферов Еннан - 80 кг, Сімферополь, ТНУ; Аблямітов Алім - 90 кг, Сімферополь; Авдєєв Олексій - 100 кг, Нижньогірськ; Прімшоєв Тимур - понад 100 кг.

В абсолютній ваговій категорії переміг Авдєєв Олексій, якому дістався головний приз - 600 грн і кубок.

Всі інші переможці також отримали грошову винагороду (200 грн), медалі та подарункові набори (книги, диски).

Як зазначив один із організаторів турніру, голова вищої школи олімпійського резерву в м. Сімферополі Сейламет Яг'яєв, захід було проведено «на найвищому рівні».

Власкор.

Посилання на тему:

У Сімферополі відбудеться Міжнародний турнір з Курешу, присвячений Курбан-байраму

В Криму створена Федерація кримськотатарської національної боротьби "Куреш"

Кримськотатарські спортсмени проявили ініціативу відродження національної боротьби «Куреш»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.