У Верховній Раді Криму напередодні Дня Перемоги розкажуть про героїчні подвиги кримських татар

У Верховній Раді Криму напередодні Дня Перемоги розкажуть про героїчні подвиги кримських татар
07.05.2010
Оцініть статтю: 
(275 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Напередодні святкування 65-річчя Перемоги, 6 травня, у Верховній Раді АРК відбудеться прес-конференція, на якій журналістам розкажуть про кримських татар - ветеранів Великої Вітчизняної війни, багато з яких віддали життя за перемогу. Про це виданню «Кримський світ» повідомив ініціатор проведення прес-конференції, голова Постійної комісії ВР АРК з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ремзі Ільясов.

Крім того, на зустрічі з мас-медіа планується підняти питання про присвоєння міжнародному аеропорту «Сімферополь» імені легендарного льотчика, учасника Великої Вітчизняної війни, двічі героя СРСР Амет-хана Султана (1920-1971).

За словами політика, присвоєння міжнародному аеропорту «Сімферополь» імені легендарного льотчика -випробувача Амет-хана Султана кримськотатарська громадськість домагається давно, однак дотепер питання залишається невирішеним. Неодноразово піднімалося воно й комісією, очолюваною Р.Ільясовим. Слід зазначити, що дане питання обговорювалося в ході Постійної комісії Верховної Ради АРК з промисловості, транспорту і зв'язку, у якій посилаються на необхідні нормативно-правові акти, що дозволяють провести процедуру присвоєння імені.

Ремзі Ільясов заявив, що для вирішення даного питання необхідна політична воля керівництва профільних структур. У зв'язку з цим депутат вважає за необхідне ознайомити з ситуацією, що склалася, жителів Криму, запланувавши прес-конференцію, у якій візьмуть участь представники ініціативної групи кримськотатарських авіаторів «К’ирим к’анатлари», якій належить ідея присвоєння імені.

Довідка. У числі героїв війни - генерали, кавалери орденів Слави і героїв Радянського Союзу –полковник, двічі Герой Радянського Союзу Амет-хан Султан, герої СРСР – старший сержант Узеір Абдураманов, полковник Фетіслям Абілов, гвардії-полковник Абдураім Решідов, старший сержант Сейтнафе Сейтвелієв, гвардії-майор Абдуль Тейфук, старший сержант Сейт-Ібраім Мусаєв, повні кавалери орденів Слави старший сержант Сейт-Небі Абдураманов, гвардії-старший сержант Насібулла Веліляєв, генерал Аблякім Гафаров, генерал-майор Ісмаіл Булатов.

За матеріалами «Кримський світ»

Посилання на тему:

У Криму випущено календар із зображенням героїв ВВВ з числа кримських татар

Дагестан підтримав перейменування аеропорту Сімферополя на честь Амет-Хана Султана

Аеропорт «Сімферополь» отримає ім'я Амет-хана Султана

В Сімферополі вшанували пам'ять славетного сина кримськотатарського народу Амет-хана Султана

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.