Україна – Туреччина 2013: угода ЗВТ і спільна євроінтеграція

1
На даний момент Туреччина є другим (після Росії) торговим партнером України в Чорноморському басейні (Фото: obozrevatel)
21.04.2013
Оцініть статтю: 
(214 оцінки)
eugen
Зображення користувача eugen.

Область співпраці України і Туреччини розширюється. Країни планують до наступного року підписати угоду про зону вільної торгівлі, повідомляє міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Про це заявив глава міністерства Ігор Прасолов під час Турецько-Арабського форуму.
Міністр вважає, що підписання такої угоди буде сприяти диверсифікації структури торгівлі, активізації ділової активності, і допоможе запобігти виникненню будь-яких економічних чи бюрократичних перешкод у відносинах між країнами, йдеться на сайті ukranews.


«Ми - Україна, Турецька Республіка, арабські країни - потрібні один одному. Давайте ближче знайомитися, співпрацювати і активніше реалізовувати взаємовигідні спільні проекти», - зазначив він.


На даний момент Туреччина є другим (після Росії) торговим партнером України в Чорноморському басейні. За прогнозами центру близькосхідних досліджень, подібна співпраця може принести збільшення товарообігу між Україною і Туреччиною в машинобудуванні та сільському господарстві.


«Це буде дійсно історична угода. Рух у цьому напрямку дуже перспективний і для Туреччини, і для України. Я б, в першу чергу, це розглядав в контексті синергії країн у напрямку євроінтеграції. Слід пам'ятати, що на цьому шляху Туреччина знаходиться далі ніж ми, вони вже гармонізували своє законодавство з європейським, їх бізнесмени спокійно працюють на європейському ринку. У зв'язку з цим Туреччина може поділитися своїм досвідом на шляху до Європи», - сказав директор центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.


Крім того, він вважає, що після підписання угоди сторони можуть активізувати переговорний процес щодо пропуску українських танкерів зі скрапленим газом через протоку Босфор, які турецька сторона звинувачує у забрудненні навколишнього середовища. Семиволос не виключає, що турки можуть у цьому питанні піти на деякі поступки.


Джерело: ukranews

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.