Українські читці Корану поїдуть на міжнародний конкурс піднімати авторитет країни серед мусульман світу

1
Урок Корану у Вищій школі хафізів у Криму
15.07.2011
Оцініть статтю: 
(328 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд» відправить двох українських мусульман на престижні міжнародні конкурси читців Корану, які пройдуть протягом Священного місяця Рамадан у Єгипті й Об'єднаних Арабських Еміратах. В Асоціації переконані, що участь наших співвітчизників у змаганнях такого високого рівня зміцнить авторитет України серед мусульман світу.

Як повідомили «Іслам в Україні» у прес-службі ВАГО «Альраїд», у Єгипет відправиться п'ятнадцятирічний Айдер Ахтемов, який представлятиме нашу країну в рамках дев'ятого щорічного конкурсу знавців Корану. Він пройде під патронажем Міністерства Вакуфів Республіки Єгипет у період 19-26 серпня. У конкурсі передбачено п'ять рівнів підготовки учасників; Айдер змагатиметься у п'ятому.

Сімнадцятирічний Емір Куртнезіров поїде у якості конкурсанта від України на 15-й міжнародний щорічний конкурс читання Корану, що проходитиме у період 8-20 серпня у Дубаї (ОАЕ).

В Асоціації переконані, що українські конкурсанти, які багаторазово брали участь у регіональних конкурсах читців священного Корану, зможуть і на міжнародному рівні продемонструвати «високий рівень ісламських знань і трепетне ставлення до їх здобуття», зміцнюючи таким чином «авторитет України серед мусульман світу».

Хафізи в Україні

Слід зазначити, що ВАГО «Альраїд» приділяє велику увагу підростаючому поколінню. Представники організації неодноразово брали участь у різних міжнародних конкурсах читців Корану у Єгипті, ОАЕ, Кувейті, Лівії.

Крім того, в 2010 році Асоціація «Альраїд» спільно із Всесвітньою Ісламською благодійною організацією (Кувейт), Всесвітньою організацією із вивчення Корану, а також Духовним управлінням мусульман Криму, виступила організатором першого аналогічного конкурсу в Україні, який пройшов за спонсорської підтримки кувейтської принцеси Суад аль-Субах. У конкурсі взяли участь 34 представника країн СНД.

Також кілька років тому за участі ДУМ Криму і при сприянні Асоціації «Альраїд» у Сімферополі була заснована спеціалізована школа, де почалася професійна підготовка хафізів (людей, що цитують Священний Коран напам'ять). З 2003 року відбулося три випуски загальною чисельністю понад 50 чоловік, із них 18 за період навчання стали хафізами, вивчивши весь текст священної книги.

На сьогоднішній день Кримська вища школа хафізів є єдиним в Україні мусульманським навчальним закладом подібного профілю, який добився настільки значних результатів за порівняно короткий період, і його досягнення важко переоцінити.

Крім того, для можливості отримання доступу до коранічного тексту для широкого кола осіб, ВАГО «Альраїд» був запущений сайт http://quran.org.ua/ зі зручною навігацією.

Рамадан - місяць Корану

Як відомо, дарування коранічного одкровення Пророкові Мухаммаду (мир йому і благословення) почалося під час місяця Рамадан. Тому в мусульманському світі сформувалася традиція влаштовувати конкурси читців Корану саме в цей священний місяць, який також називають «місяцем Корану».

Посланник Аллаха (мир йому і благословення) говорив: «Віруючий, який читає Коран, схожий на смачний плід із приємним запахом. Віруючий, який не читає Коран, — немов плід із приємним смаком, але без запаху. Лицемір, який читає Коран, схожий на плід із приємним запахом, але гіркий усередині. А лицемір, який не читає Коран, схожий на гіркий плід із неприємним запахом», а також: «Кращий із вас той, хто вивчив Коран і навчив йому іншого».

В Асоціації підкреслюють, що вивчення Корану надзвичайно важливо для збереження конфесіональної ідентичності мусульман, здобуття ними міцних і якісних знань про свою релігію і побудови гармонічних відносин із представниками інших конфесій, з якими ми живемо на одній землі. На хафізів України покладають великі надії на те, що вони поширюватимуть ісламські знання у суспільстві, зміцнюючи і поліпшуючи його і працюючи на благо нашої спільної Батьківщини.

ВАГО «Альраїд» зичить успіхів українським конкурсантам і просить Всевишнього віддячити їм благом.

За матеріалами прес-служби ВАГО «Альраїд»

Посилання на тему:

Новини

Українські хафізи представлять країну відразу на декількох міжнародних конкурсах із читання Корану

Статті

Надія ісламського відродження в Україні

Хафізи України

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.