Українські мусульмани готуються до паломництва в Мекку

1
Хадж української делегації в 2011 році.
11.10.2012
Оцініть статтю: 
(113 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

17 і 18 жовтня з України в Саудівську Аравію відправляються групи мусульман, які мають намір здійснити паломництво до Забороненої Мечеті в Мецці та обряди Хаджу. Цього року до подорожі в Мекку готуються більше 100 осіб, всього ж організатори розраховують відправити до 200 паломників.

Відправкою віруючих в хадж завідує Муфтій ДУМК шейх Аміралі Аблаєв; очолить же українську делегацію голова релігійної громади мусульман міста Одеси шейх Імад Абу Арруб. Повернення паломників на Батьківщину очікується 5 та 7 листопада 2012 року.

Паломники будуть під опікою і в безпеці

Організацією і відправкою українських прочан займається Рада духовних управлінь мусульман України, яка була раніше створена при Державному комітетом України з питань національностей та релігій. Рада погоджувала квоти чисельності паломників з Міністерством у справах Хаджу Королівства Саудівська Аравія ось уже три роки поспіль, і має намір і надалі брати активну участь в організації хаджу мусульман України.

Організатором паломництва уже четвертий рік поспіль виступає пан Яссір Амро, який отримав сертифікат Міністерства хаджу Королівства Саудівської Аравії. Кожну групу будуть супроводжувати гіди, що володіють арабською та російською мовами, а також кваліфіковані інструктори і медичні працівники. Пілігрими будуть забезпечені обслуговуванням наземним транспортом протягом усього паломництва.

Значення місяця Зуль-хіджа

Зуль-хіджа - це дванадцятий місяць місячного мусульманського календаря, під час якого відбувається Хадж. У цьому році він починається 17 листопада за григоріанським календарем. Цей місяць володіє багатьма достоїнствами, особливо його перша декада.

Пророк Мухаммад (мир йому) сказав, що перші 10 днів місяця зуль-хіджа є особливим часом для поклоніння. Саме протягом цих десяти днів відбувається більшість обрядів Хаджу. Дев'яте зуль-хіджа - стояння на Арафаті, а десяте зуль-хіджа - День жертвоприношення Ід аль-Адха. Навіть для тих мусульман, які не беруть участь у прощі, ці дні є особливими і їм слід частіше згадувати Всевишнього, приділяти більше уваги поклонінню і намагатися зробити багато добрих справ. Для усіх віруючих це унікальна можливість виправити свої помилки і попросити у Бога прощення за свої гріхи.


Власкор.

78 кримських мусульман вирушили у хадж

150 українських мусульман вирушають цього року в хадж

Українські делегації прочан славляться дисципліною й суворим дотриманням правил хаджу, - Е. Аблаєв

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.