Українських прочан урочисто зустріли в регіонах

1
Цього року 165 паломників відвідали святі місця, дехто з них зміг здійснити свою мрію завдяки гранту на поїздку в Хадж.
16.11.2012
Оцініть статтю: 
(276 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У суботу, 10 листопада 2012 року, ісламські культурні центри і організації ВАГО «Альраід» влаштували в містах України урочисті зустрічі паломників, які повернулися з Хаджу. Нагадаємо, цього року в святі для кожного мусульманина місця вирушило 165 наших співвітчизників.

Після 18 днів перебування в святих місцях, українські паломники повернулись додому. 6 листопада групу прочан зустрічали у Києві, а вже за кілька днів паломників вітали в ісламських культурних центрах та організаціях ВАГО "Альраід" в регіонах.

Голови організацій та імами мечетей привітали паломників з успішним поверненням додому і попросили в молитвах, щоб Всевишній прийняв цей Хадж як досконалий, прийняв їх благання і поклоніння, а також щоб в майбутні роки можливість здійснити обряд Хаджу з'явилася у якомога більшої кількості людей.

Не бійтеся мріяти - Бог посилає благо звідти, звідки не чекаєш

На святкових зборах були присутні не тільки самі паломники, але і сотні інших віруючих. Пілігрими ділилися враженнями, прагнучи хоча би приблизно передати словами ті емоції, які вони відчули у своїй подорожі до ісламських святинь.

Так, одна літня кримська татарка ділилася радістю: збулася мрія її життя. Вона мріяла побувати в хаджі, але вона не сміла й сподіватися на здійснення цієї мрії: сума, необхідна для здійснення поїздки, була для її родини непідйомною. Її син потай від матері подав від її імені заявку для отримання гранту на поїздку в Хадж людині, яка щорічно з доброї волі і абсолютно безоплатно спонсорує поїздку для декількох пілігримів.

Жінка не могла повірити своєму щастю, коли дізналася про свою участь у цій програмі: з сотень поданих заявок її кандидатура була включена в список грантоотримувачів на цей рік. Тому вона невтомно повторювала молодим: не бійтеся мріяти, робіть все, що від вас залежить, і сподівайтеся на допомогу Всевишнього, адже в Його владі здійснити навіть найсміливіші мрії людини, якщо ці мрії - про благо.

Плідний Хадж

Українські паломники розповідали про те, як кожен прагнув отримати зі своєї поїздки максимальну духовну користь. Вони поспішали відвідати мечеть Пророка і мечеть Куба, здійснити крім обрядів Хаджу ще й обряди 'умри, брали активну участь у прибиранні долини Міна, відвідали ряд екскурсій і заходів і навіть зустріли марокканську делегацію під українським прапором.

Представники ВАГО «Альраід» і ДУМУ «Умма» також зустрілися з Верховним Муфтієм Саудівської Аравії шейхом Абдулазіз ібн Абдулла ібн Мухаммад ібн Абдуллатіф аль-Аш-Шейх.

Тіснота, поспіх, а іноді і проявлена в їх адресу грубість не змусили їх відступитися від їх високої мети і зіпсувати своє паломництво проявом гордині, гніву, агресії. Дехто з паломників вже в кінці свого перебування в Саудівській Аравії підхопив ОРВІ, однак і це не зменшило їх рішучості бути старанними в поклонінні та отримати від поїздки в святі для кожного мусульманина місця максимальну користь для своєї душі.

Вдалося їм поспілкуватися і з місцевим населенням. Арабські жінки під час спілкування з нашими співвітчизницями були вражені, коли українські паломниці ділилися з ними радістю від можливості зробити той чи інший вид поклоніння: «Ми живемо в 20 хвилинах їзди від мечеті Пророка і буваємо там кілька разів на тиждень, а яка велика нагорода за намаз, прочитаний там! Ми просто не думали про це, забули! А ви проявили велику свідомість і їхали за цим тисячі кілометрів...»

Українські паломники не стримували свого захоплення величчю Ісламу, який об'єднав такі різні народи і культури в поклонінні Всевишньому, незалежно від раси, рідної мови, місця проживання та національних особливостей.

На завершення вечора для всіх присутніх було організовано частування, після якого роздавали солодощі та воду з джерела Зам-Зам.

Прочани висловили величезну вдячність Асоціації "Альраід" та ДУМУ "Умма", які активно беруть участь в якісній організації паломництва українських мусульман, а також виділяють супровід для груп прочан.

Нагадаємо, що всього з України 17 жовтня 2012 року в Хадж вирушили 165 мусульман, серед яких 35 жінок. Для них вперше був організований прямий чартерний рейс в Медіну; в минулих роках паломники літали транзитними рейсами з пересадкою в третій країні.

За матеріалами ВАГО "Альраід".

Матеріали по темі:

Українські паломники в Мецці не витрачають часу дарма

Українські мусульмани люблять чистоту і закликають до неї інших

Прапор України: друг із Франції фанат Шевченка

Щирість під відкритим небом

Українські паломники відвідали Медіну (ФОТО)

Мусульмани України прибули до Саудівської Аравії, щоб узяти участь у хаджі

Українські прочани вилетіли до Медіни прямим чартерним рейсом

Теги: хадж, паломництво, Іслам в Україні, Альраїд, ДУМУ «Умма».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.