В ДУМУ «Умма» проведено перевибори голови і муфтія в кращих традиціях аш-Шури

В ДУМУ «Умма» проведено перевибори голови і муфтія в кращих традиціях аш-Шури
04.03.2013
Оцініть статтю: 
(252 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

2 березня в Ісламському культурному центрі міста Донецьк відбувся звітно-виборний з'їзд Духовного управління мусульман України «Умма». В результаті відкритого голосування був обраний новий голова ДУМУ «Умма» Іслям Гімадутін, а муфтієм управління втретє поспіль заслужено був обраний хазрат Саїд Ісмагілов.

Заслухавши звіт голови і муфтія про діяльність Духовного управління за дворічний звітний період, загальний збір керівників мусульманських громад, що входять до складу ДУМУ «Умма», високо оцінив їх діяльність і подякував за виконану роботу на ниві ісламського відродження в сучасній Україні.


Впродовж виборів нового голови Духовного управління, представники громад висунули три кандидатури на цей відповідальний пост. За результатами відкритого голосування більшість голосів отримав голова мусульманської громади «Ісламський центр» міста Київ Іслям Гімадутін, який на найближчі два роки і очолить Духовне управління мусульман України «Умма».


Заступником голови ДУМУ «Умма» одноголосно був обраний голова мусульманської громади «Дуслик» міста Донецька Рустам Хуснутдінов.


На кандидатуру духовного лідера - муфтія ДУМУ «Умма» було висунуто чотири претенденти з кількості імамів, що мають вищу шаріатську освіту і багато років прослужили в мечетях України. За результатами голосування в третій раз поспіль на пост муфтія був обраний шейх Саїд Ісмагілов


Заступником муфтія був обраний імам Одеського ісламського культурного центру шейх Імад Абу Ар-Руббіа.


По закінченні виборів представники мусульманських громад виступили зі своїми пропозиціями про подальшу діяльність Духовного управління як у столиці, так і в регіонах країни і прийняли програму діяльності на 2013 рік.


Новий голова управління Іслям Гімадутін охарактеризував атмосферу заходу словами: «вибори пройшли в кращих традиціях дорадчих зборів, за принципами аш-Шури, або як сьогодні кажуть в кращих демократичних традиціях».


ДУМУ «Умма» було офіційно зареєстровано як Всеукраїнське Духовне управління мусульман у вересні 2008 року. У січні 2009 року об'єднання провело перший з'їзд, на якому були обрані перший голова Духовного управління - Карпишен Ігор і перший муфтій Духовного управління - Ісмагілов Саїд. У 2011 році черговий з'їзд мусульманських громад позитивно оцінив їх діяльність і продовжив повноваження на ще один термін до 2013 року. За чотири роки ДУМУ «Умма» прийняло до свого складу 15 громад, і за станом на березень 2013 року в його склад входять вже 25 мусульманських громад з 15 регіонів України.


Довідка


Принцип аш-Шура (Рада) викладено в Корані, в сурі «Сімейство Імрана» (3:153-159). Там говориться наступне: «За милосердя від Аллаха ти пом'якшав по відношенню до них, а якщо б ти був грубим, з жорстоким серцем, то вони б неодмінно розсіялися від тебе. Отож вибач їх, і попроси їм прощення і радься з ними про справу. А коли ти зважився, то покладись на Аллаха, - воістину, Аллах любить тих, хто покладається на нього».


Також одна з сур Корану носить назву «Аш-Шура» (Рада), в якій йдеться про Божу милість і вказується на основи життя мусульман. Як діючий орган аш-Шура був створений за передсмертної волі халіфа Умара з 6 сподвижників Пророка Мухаммада (мир йому). Саме аш-Шура обрав третього халіфа Усмана в 644 р. Таким чином, вже за часів «праведних халіфів» аш-Шура служив найважливішим механізмом для забезпечення легітимності й стабільності.Джерело: umma.in.ua

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.