В Криму пройшла прес-конференція, присвячена правильному розумінню джихаду

1
В заході взяли участь голова Кримського відділення Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід» Мухаммед Таха, його заступник, відомий в Україні ісламський ідеолог Сейран Аріфов та заступник муфтія Криму Айдер Ісмаілов.
19.02.2010
Оцініть статтю: 
(253 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

В рамках інформаційно-просвітницького проекту «Знайомтесь: Іслам без крайнощів і стереотипів», у Криму відбулася прес-конференція, присвячена питанням військово-політичної концепції ісламу і правильного розуміння слова «джихад».

В заході взяли участь голова Кримського відділення Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід» Мухаммед Таха, його заступник, відомий в Україні ісламський ідеолог Сейран Аріфов та заступник муфтія Криму Айдер Ісмаілов.

Відкриваючи прес-конференцію, Мухаммед Таха звернувся до представників ЗМІ із вступним словом, у якому акцентував на необхідності проведення подібних зустрічей, оскільки вони дають можливість обговорювати наболілі питання, що вимагають правильного роз'яснення з перших вуст.

У свою чергу, народний депутат України, заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров відзначив роль журналістів у запобіганні ісламофобії шляхом донесення до українського суспільства правдивої і виваженої інформації.

Переходячи безпосередньо до теми зустрічі, Сейран Аріфов висловив стурбованість тим, що часто слову «джихад» надають викривленого значення, яке суперечить його правильному змісту. «На жаль, сучасні ЗМІ нерідко намагаються подати слово «джихад» у значенні «священна війна», тоді як насправді у шаріаті не існує такого поняття. «Джихад» - (від араб. - «зусилля») означає старанність або намагання виправити що-небудь на краще. В ісламі розрізняють декілька видів джихаду, найвищий з яких - боротьба зі слабостями своєї душі», - роз'яснив Аріфов.

За його словами, «джихад» як воєнні дії ведеться для захисту своєї землі і віри. «Подібні дії ми можемо спостерігати сьогодні у Палестині, де народ веде війну з окупантами, що зазіхнули на їх землі. Вчені називають такий «джихад» - оборонним, і в цьому випадку він може трактуватися як «боротьба за віру», тобто захист своєї території, релігії і честі».

Підсумовуючи прес-конференцію, Мухаммед Таха запевнив присутніх, що іслам несе в собі мир і благополуччя, закликає стримано і толерантно ставитися до всіх людей, не залежно від їх расової або конфесіональної приналежності, і ниспосланий навчити людину бути покірною своєму Творцеві і Владиці всього сущого на Землі.

Довідка: Проект «Знайомтесь: Іслам без крайнощів і стереотипів» започаткований Всеукраїнською асоціацією громадських організацій «Альраід» у 2006 році. В рамках проекту були прочитані лекції наступної тематики: «Жінка в ісламі», «Особистість пророка», «Військово-політична система ісламу», «Основи ісламського віровчення». Лекції розраховані на студентів, вчених, журналістів і державних службовців, які шукають інформацію про іслам з першоджерел.

Основна мета проекту – донести до українського суспільства достовірну інформацію про іслам і мусульман, розвіяти існуючі міфи, досягти взаєморозуміння і злагоди між різними культурами.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Новини

В Києві на науковому колоквіумі обговорили правильне розуміння Джигаду

Статті

Коранічне тлумачення питань миру, ненасильства і міжнародної безпеки

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.