В Україні можуть заборонити діяльність ворожок та екстрасенсів

В Україні можуть заборонити діяльність ворожок та екстрасенсів
15.04.2010
Оцініть статтю: 
(280 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

13 квітня 7 народних депутатів, представники всіх фракцій Верховної Ради, зареєстрували законопроект № 6299 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо заборони діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, та послуг з передрікання майбутнього (долі)».

Автором законопроекту є народний депутат України, голова міжфракційної депутатської групи «За духовність, моральність та здоров’я України» Павло Унгурян.

Нові норми закону передбачають заборону діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів та послуг з передрікання майбутнього (долі), заборону пропаганди та реклами їх діяльності в ЗМІ, а також трансляції передач та програм або їх відеосюжетів за участю вище зазначених осіб.

Також передбачається вилучити із переліку Державного класифікатора України професій ДК 003-95 наступних видів професій: 5151 – астролог; 5152 – ворожка; 5152 – хіромант.

За інформацією прес-служби П.Унгуряна, законопроект було ініційовано у зв’язку із численними зверненнями та фактами зловживання в даній сфері, а також загрозою для українського суспільства, його духовного та морального здоров’я (особливо молоді), яку становить неконтрольована та шкідлива діяльність вищеназваних суб’єктів.

«На адресу Уряду та народних депутатів України вже тривалий час надходять численні звернення від громадян, християнських конфесій, релігійних та громадських організацій, занепокоєних шкодою, яку завдає громадянам України діяльність екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, а також засилля в ЗМІ та на телебаченні різноманітних комерційних програм, де пропонуються платні послуги, сумнівного змісту від так званих знахарів, ворожок та екстрасенсів», – зазначає автор законопроекту П. Унгурян.

Також депутат підкреслює, що багато людей, за даними перевірок правоохоронних органів, були фінансово ошукані вищезгаданими «діячами». Серйозність ситуації, на його думку, підкреслюють значні негативні психічні та моральні наслідки від такої діяльності.

Законопроект передбачає внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі», у Кодекс України про адміністративні правопорушення, до Закону України про рекламу, до Закону України про друковані засоби масової інформації та у Закон України «Про телебачення і радіомовлення».

Відзначимо, що Іслам забороняє мусульманам слухати, читати й вірити в усі види ворожінь і гороскопів. Що ж стосується чаклунства, то його існування визнається в Ісламі. Доказом цьому може служити наступний аят Корану: «Сулейман не був невірним, а невірними були шайтани: вони навчали людей чаклунству...» (Коран, 2:102). При цьому, заняття чаклунством в Ісламі вважається одним із семи смертних гріхів, а для захисту від нього мусульмани звертаються до Аллаха з благанням і читають певні сури зі Священного Корану.

За матеріалами УНІАН

Посилання на тему:

Експертна рада «За духовність, моральність та здоров`я України» провела установче засідання

Верховна Рада остаточно заборонила гральний бізнес в Україні

Верховна Рада України заборонила гральний бiзнес та участь в азартних іграх

Парламент України розгляне законопроекти з питань захисту моральних засад суспільства

Більше половини українців вважають, що стан моралі загрожує національній безпеці

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.