В. Янукович: Співробітництво з країнами азіатського регіону - наш національний інтерес

1
«Наше стратегічне завдання - вивести відношення з державами вашого регіону на якісно новий рівень», - сказав глава української держави, виступаючи перед учасниками Саміту
08.06.2010
Оцініть статтю: 
(454 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Президент України Віктор Янукович відзначає, що одним із національних інтересів України є налагодження і розвиток партнерських відносин з країнами азіатського регіону. Про це глава держави заявив сьогодні журналістам у Стамбулі, де бере участь у Третьому саміті Наради зі взаємодії і заходів довіри в Азії.

«Ми прибули на Третій саміт Наради зі взаємодії і заходів довіри в Азії, щоб встановити нормальні взаємини з країнами Азії, у першу чергу з сусідами. Зокрема - з Туреччиною», - сказав В. Янукович.

«Шовковий шлях» України до Азії»

Президент підкреслив, що налагодження конструктивних і плідних зв'язків з азіатськими державами, безумовно, в національних інтересах України.

«Ми тут тому, що наш національний інтерес - відкрити дійсно «шовковий шлях» України до Азії», - сказав він.

В. Янукович відзначив, що Україна має намір значно активізувати свої взаємини з країнами азіатського регіону. «Наше стратегічне завдання - вивести відношення з державами вашого регіону на якісно новий рівень», - сказав глава української держави, виступаючи перед учасниками Саміту.

У своєму виступі він відзначив прагнення української сторони «активно брати участь у здійсненні масштабних проектів», зокрема - розвитку транспортних коридорів, пошуку нових маршрутів для експорту енергоносіїв з Азії до Європи. «Адже саме через Україну пролягають найбільш короткі і надійні транзитні маршрути», -підкреслив Президент. Україна готова також внести свій вклад у вирішення питань продовольчої безпеки у регіоні.

Також В. Янукович звернув увагу учасників Саміту на потенціал сумісних економічних проектів у рамках Чорноморського регіону.

Крім того, він заявив про прагнення української держави «долучитися до процесів розвитку і зміцнення в рамках Наради співпраці в області культури, міжнаціональної і міжконфесійної взаємодії».

Регіональне лідерство

У свою чергу, голова адміністрації Президента України Сергій Льовочкін вважає, що участь Віктора Януковича в III саміті Наради зі взаємодії і заходів довіри в Азії - це шлях до регіонального лідерства.

«Це такий сигнал, що Україна не замкнулася на своїй території, і не живе в окремо взятому світі, що ми інтегруємося і присутні, і ми активні», - сказав він в інтерв'ю журналістам у перерві саміту у Стамбулі у вівторок.

За словами Льовочкіна, зважена позиція України важлива для країн-учасників даного саміту.

Крім того, голова адміністрації українського президента підкреслив, що багато з країн - сусідів України в азіатському регіоні «є перспективними і стратегічними партнерами України».

Для довідки

Нарада зі взаємодії і заходів довіри в Азії – міжнародна організація, створена за ініціативою Казахстану у 1996 році.

Членами НВЗДА є 18 країн, ще 7 країн, зокрема Україна, є спостерігачами.

В рамках організації країни-учасниці проводять діалог з питань зміцнення безпеки на азіатському континенті.

Як вважається у дипломатичних кругах, НВЗДА є аналогом європейської ОБСЄ.

За матеріалами УКРІНФОРМ, «Сьогодні», КІД

Посилання на тему:

В. Янукович сподівається на ефективне співробітництво з країнами Сходу

Пріоритети нової української влади: огляд перших кроків

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.