ВАГО «Альраід» провела семінар для голів громадських організацій

ВАГО «Альраід» провела семінар для голів громадських організацій
07.03.2013
Оцініть статтю: 
(353 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

2 березня 2013 в Донецькому ІКЦ пройшов семінар з питань фікху, організований культурним відділом ВАГО «Альраїд» спільно із шаріатським комітетом при ДУМУ «Умма».

Цей захід є регулярним і розрахований на кожну нову зміну працівників, що займають керівні посади в організаціях «Альраїд», а також на імамів мечетей, які постійно стикаються з розглянутими питаннями на практиці.


Темами, які зібралися обговорити понад 40 осіб, були шлюб, халяль, і похоронний обряд. Всі вони розкривалися, виходячи з Корану і Сунни пророка Мухаммада, мир йому і благословення.


Коли у когось з громади мусульман виникає питання чи певна життєва ситуація - він шукає поради і допомоги у більш знаючих. Найчастіше такою людиною в межах досяжності виявляється імам мечеті або керівник ісламської громади, організації, культурного центру.


Питання одруження, розлучення, похорону і халяльного харчування хоч і є побутовими, проте далеко не кожна людина здатна розкрити в деталях всі їх тонкощі і нюанси.


Імам Луганській соборної мечеті Мухаммад Алустаз розповів про духовну допомогу помираючому та похоронні обряді. Окремо було обговорено питання покаяння вмираючого, спонукання його зробити свідоцтво «немає божества крім Бога Єдиного» своїми останніми усвідомленими словами; обговорили правила обмивання покійного, загортання його в саван, прочитання заупокійної молитви і поховання.


Поняття «халяль» в ісламі розкрив імам мечеті ІКЦ м. Одеси шейх Імад Абу-р-Рубб. Він роз'яснив особливості забою худоби за ісламом, умови його правильного проведення, а також провів паралель з тим, як забій худоби проводиться на більшості європейських м'ясокомбінатів. Свою лекцію шейх проілюстрував відеоматеріалом про забій худоби на м'ясокомбінатах України, після чого розповів про зусилля, що додаються ВАГО «Альраід» для організації промислового виробництва м'яса «халяль», щоб задовольнити потреби мусульман нашої країни.


Голова культурного відділу ВАГО «Альраід» Шаді Отман провів порівняння поняття сім'ї в ісламі і видах шлюбу, які практикуються на території України. Він обмовив умови одруження згідно Сунні пророка Мухаммада (мир йому і благословення); нагадав про обов'язок віруючих по можливості зберігати сім'ю від розпаду; правилах проведення розлучення, коли розрив неминучий.


Він звернув увагу імамів на необхідність ознайомлювати мусульман з питаннями шлюбу та розлучення, адже, на жаль, дуже багато людей неосвічених в питаннях сімейного життя і мають дуже віддалене уявлення про те, що у них крім прав є ще й обов'язки перед дружиною або чоловіком (яких набагато більше, ніж прав), і що сім'я - це велика відповідальність, за яку кожен з мусульман буде відповідати в День Суду.


Джерело: arraid.org

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.