Відомий ісламський вчений відвідав Україну

1
«На жаль, сучасні ЗМІ нерідко намагаються піднести слово «джигад» у значенні «священна війна», тоді як насправді у шаріаті і близько немає такого поняття» - д-р Джамаль Бадаві.
16.10.2009
Оцініть статтю: 
(414 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

За запрошенням ВАГО «Альраід» відомий в ісламському світі вчений д-р Джамаль Бадаві (Jamal Badawi) відвідав Україну. Визнаний у всьому світі фахівець з мусульмансько-християнського діалогу, професор релігієзнавства канадського університету Святої Марії у Галіфаксі (Канада), член Європейського комітету з фатв і ісламських досліджень 9-10 листопада прочитав ряд лекцій для українських мусульман в Ісламському культурному центрі Києва.

Нечасто в Україну приїжджають вчені такого рівня знань, пише Арраід.орг. За плечима д-ра Бадаві кілька книг і десятки статей, створення програм про Іслам і мусульман для канадських і американських телеканалів.

Д-р Джамаль Бадаві багато уваги приділяє проблемам, з якими стикаються мусульманські родини, що проживають у немусульманських країнах.

На лекціях у Києві д-р Бадаві торкнувся теми про неправильне розуміння і вживання на Заході деяких арабських слів, які пов'язують з Ісламом: «На жаль, сучасні ЗМІ нерідко намагаються піднести слово «джигад» у значенні «священна війна», тоді як насправді у шаріаті і близько немає такого поняття. «Джигад» - (від араб. – «зусилля»), означає старання або намагання виправити щось на краще. Взагалі розрізняють кілька видів джагаду, найвищий з яких боротьба зі слабостями своєї душі».

«Візьмемо слово «кафір», його часто перекладають як «невірний», але це слово несе зовсім інший зміст, – говорить д-р Бадаві, – його корінь складається із трьох букв «каф», «фа», «ра», дієслово із цих букв «кафара» означає щось накривати або приховувати, тобто пояснюється слово «кафір» як той, хто приховує істину, зокрема людина, що бачить знамення Господа, але приховує у собі людське єство вірити в існування свого Творця. Ну й звичайно ж у Корані ніде немає заклику до винищування немусульман!»

Наступна лекція на тему «Полегшення в Ісламі» була не менш цікавою для українських мусульман. «...Аллах бажає вам полегшення і не бажає вам труднощів...» (Коран, 2:185). Д-р Джамаль Бадаві акцентував увагу присутніх на тому, що Всевишній насамперед бажає для людини полегшення, а не ускладнення. Тому не варто шукати складних шляхів у вирішенні питань, прагнучи випробовувати своє й інших терпіння. Сам Пророк (мир йому і благословення) із двох шляхів завжди вибирав найлегший»,- відзначив професор.

По закінченні лекцій д-р Бадаві відповів на запитання, що цікавили мусульман. Всі вони у першу чергу стосувалися проблем, які виникають у віруючих, що проживають у неісламському суспільстві: як жити подружжю, якщо один із них не мусульманин; як виховувати дітей у немусульманському суспільстві; чи прищеплювати дітей, коли існують трагічні випадки у результаті щеплень, ці та багато інших питань були поставлені під час зустрічі з вченим.

За матеріалами Арраід.орг

Посилання на тему:

«Коранічі історії» в ІКЦ

В Авдіївці на березі річки Кам’янка пройшов літній мусульманський семінар

У Криму відбувся конкурс по заучуванню Корану для дітей

Мусульманки Криму освоюють професію кравчинь

В Криму пройшов круглий стіл, присвячений Дню науки України

Культурно-просвітницький жіночий семінар в Ірпіні

«Пізнай свого Пророка». Конференція у Мелітополі

«Аль-Масар» взяла участь у зустрічі на запрошення Одеської академії наук

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.