Вищий адмінсуд України вирішив справу про будівництво Соборної мечеті у Сімферополі на користь ДУМК

1
За рішенням суду, ділянка по вул. Ялтинській, 22 знаходиться в оренді Духовного управління мусульман Криму.
28.01.2011
Оцініть статтю: 
(96 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Вищий адміністративний суд України підтвердив право Духовного управління мусульман Криму на будівництво Соборної мечеті у Сімферополі по вул. Ялтинській, 22. Відповідне рішення було прийняте на засіданні суду 26 січня.

Як повідомили у прес-службі ДУМК з посиланням на заступника муфтія мусульман Криму Джеміля Бібішева, таким чином Вищий госпсуд України поставив крапку в даному питанні.

Зокрема, він підтвердив законність рішення Господарського суду АРК, який 12 травня 2010 року зобов'язав Сімферопольську міську раду в 10-денний термін з дня набуття рішенням законної сили укласти з ДУМК договір оренди земельної ділянки що знаходиться за адресою: вул. Ялтинська, 22 у м. Сімферополі.

У разі не укладення договору міськрадою, після закінчення вказаного терміну договір вважається укладеним у редакції ДУМК.

«Отже, за рішенням суду, ділянка по вул. Ялтинській, 22 знаходиться в оренді Духовного управління мусульман Криму», - зазначив Бібішев.

Заступник муфтія також повідомив, що ДУМК задоволене справедливим рішенням Вищого господарського суду України.

Коментуючи дане рішення, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підкреслив наступне: «Я тепер не знаю, як далі викручуватиметься Сімферопольська міська влада».

Нагадаємо, судова тяжба між ДУМК і Сімферопольською міськрадою, яка наполегливо відмовляється виділяти земельну ділянку по вул. Ялтинська, 22 в Сімферополі під будівництво Соборної мечеті, триває вже впродовж багатьох років.

Причиною тяжби стала поведінка міської влади, яка, сама ж раніше погодивши Духовному управлінню місцерозташування даної земельної ділянки площею 2,7 га, несподівано вирішила перенести храм на інше місце.

Проте мусульмани, що витратили понад 4 роки на підготовку земельної документації, наполягають на виділенні спочатку узгодженої ділянки. З тих пір ДУМК зі змінним успіхом судиться з Сімферопольською міськрадою з даного питання.

Суд першої інстанції й апеляційний суд зобов'язали Сімферопольську міськраду в десятиденний термін укласти з ДУМК договір оренди земельної ділянки по вул. Ялтинській, 22, для будівництва Соборної мечеті.

Проте 7 жовтня 2008 року Вищий господарський суд України своєю постановою відправив дану справу на повторний розгляд до суду першої інстанції. Пізніше Судова палата з господарських справ Верховного Суду України також винесла визначення, яким Духовному управлінню відмовлено у збудженні касаційного виробництва з перегляду вищезазначеної постанови Вищого господарського суду України.

У травні 2010 року — напередодні чергової річниці депортації кримських татар — Віктор Янукович видав указ про додаткові заходи з облаштування депортованих громадян, в якому, зокрема, доручив Раді міністрів Криму сприяти у будівництві в Сімферополі Соборної мечеті.

За матеріалами «Обком», «Новий Регіон»

Посилання на тему:

Ні рішення Президента, ні рішення суду по Соборній мечеті не виконуються, - М.Джемільов

Рішення про будівництво Соборної мечеті в Сімферополі відклали до затвердження генплану міста

На місці будівництва Соборної мечеті міськрада Сімферополя створює лісопарк

Суд задовольнив позов щодо Соборної мечеті в повному обсязі

В.Янукович сприяє вирішенню питання будівництва Соборної мечеті

Господарський суд Криму прийняв позитивне рішення по ділянці під Соборну мечеть

ДУМ Криму вважає замовленим рішення Верховного суду стосовно Соборної мечеті в Сімферополі

Прокуратура АРК: Сімферопольська міськрада необґрунтовано перенесла місце будівництва Соборної мечеті

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.