В'ячеслав Швед: «Мухаммад Асад - Предтеча сучасної плеяди відомих і перспективних мусульманських інтелектуалів Європи»

1
Віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства» В'ячеслав Швед
14.01.2011
Оцініть статтю: 
(402 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Зачитуючи свою доповідь у стінах старовинного і легендарного закладу - Університету «Львівський Ставропігіон», доцент, провідний науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства» В'ячеслав Швед назвав легендарного мусульманського вченого Мухаммада Асада - Предтечею сучасної плеяди відомих і перспективних мусульманських інтелектуалів Європи і США.

«Саме до нього зводиться духовний та інтелектуальний зв'язок нинішнього покоління мусульманських мислителів і діячів, саме від нього вони багато в чому перейняли лінію мислення та аналізу ісламу, його концепції ісламської цивілізації. Адже Мухаммад Асад з'єднав, синтезував у своїх роботах європейські традиції націоналізму і критичного аналізу з системністю, гармонійністю і духовністю ісламу як всеосяжного духовного і соціального організму.

Вказуючи на різницю між ісламською і західною цивілізаціями за духовними та соціальними цілями, Мухаммад Асад завжди відстоював необхідність виявляти терпимість і шукати шлях до того, щоб навчитися існувати цим двом світам поруч. Ця думка, це посилання є одним із головних у його спадщині. Він був упевнений в необхідності знаходження оптимального формату взаємин між ісламом і Заходом як на міжнародній основі, так і в рамках європейської цивілізації. Але це співробітництво, партнерство, мають існувати на принципах рівноправності, безумовної поваги до традицій і цінностей кожної зі сторін, терпимості, взаємобачення та взаємодопомоги».

Учасники круглого столу зійшлися на думці, що головною метою проведеного заходу є підготовка фундаменту для подальшого вивчення та дослідження життя і наукової спадщини видатного мусульманського мислителя і діяча Мухаммада Асада.

З огляду на те, що Львів - важливий інтелектуальний центр України та Центрально-Східної Європи, організатори сподіваються, що надалі круглий стіл у Львові переросте в постійний майданчик, де буде ефективно проводитися аналітично-практична робота з питань обговорення злободенних проблем європейської мусульманської умми, всебічного розвитку і поглиблення відносин Української держави з країнами ісламського світу, посилення ролі України у реалізації міжнародних проектів з міжрелігійного і міжцивілізаційного діалогу.

Нагадаємо, 17 грудня 2010 року у Львові в конференц-залі Університету «Львівський Ставропігіон» відбувся круглий стіл на тему «Львів'янин, який став найціннішим даром Європи для ісламського світу. Мухаммад Асад - видатний мусульманський мислитель і діяч».

Захід було організовано за ініціативи Всеукраїнської Асоціації громадських організацій «Альраїд», Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства» та керівництва Університету «Львівський Ставропігіон».

Посилання на тему:

Новини

Львів відкриває сторінки життя Мухаммада Асада

Статті

Круглий стіл у Львові – початок важливого проекту

Мохаммад Асад: «Іслам для мене подібний до прекрасного архітектурного витвору»

Ми пам'ятаємо. Мохаммад Асад

Україна - батьківщина видатного мусульманина XX століття Мохаммада Асада

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.