Янукович - нащадок литовських татар епохи хана Тохтамиша

1
Корінь прізвища Янукович - татарський. Глибинно за корінням він походить з татар, які прийняли християнство і опинилися на території Русі, Польщі.
26.03.2010
Оцініть статтю: 
(111 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Тижневик «Голос Криму» опублікував дослідження, що доводить татарське походження Президента України Віктора Януковича.

«Корінь прізвища Янукович - татарський. Глибинно за корінням він походить з татар, які прийняли християнство і опинилися на території Русі, Польщі. Його коріння в Білорусі, де литовські князі селили татар. Це видно навіть з антропологічного типу Януковича», - розповідається в газеті.

Перші татари з'явилися на території Великого князівства Литовського в XIV столітті, це були воїни хана Тохтамиша - вихідці з Причорномор'я та з Кримського півострова. «Натерпівшись від міжусобиць у Золотій Орді, вони, говорячи сучасною мовою, попросили політичного притулку у литовського князя Вітовта. Той гостинно прийняв татар, визначив їх до себе на військову службу, виділив хороші наділи на білоруських землях - на Віленщині і Мінщині», - оповідає автор статті.

Він відзначає, що в переліку чоловічих татарських імен є ім'я Янгільде, що означає «Прийшла душа» (у значенні «дитина народилася»). Діалектні варіанти цього імені: Янай, Яниш, Янук.

Прізвище Янукович, стверджує «Голос Криму», належало до одного з родів литовських татар Янук, і його носіями були жителі «невеликого шляхетського поселення, а нині села Януки Докшицького району». З цього селища ще до революції виїхав дід нинішнього українського президента, який протягом багатьох років «їздив у пошуках заробітку, поки не осів у Донбасі».

За матеріалами e-Крим

Посилання на тему:

Українські козаки і кримськотатарський Меджліс налагоджують дружні відносини

Президент України висловив співчуття президентові Пакистану у зв'язку з терористичним актом

Президента закликали вирішити конфлікт із Соборною мечеттю у Сімферополі

Кримські татари просять Віктора Януковича сприяти виділенню земельних ділянок

Віктор Янукович запросив прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Ердогана на інаугурацію

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.