Янукович обіцяє вирішити насущні проблеми кримських татар

Янукович обіцяє вирішити насущні проблеми кримських татар
04.08.2010
Оцініть статтю: 
(311 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Президент України Віктор Янукович пропонує вирішувати проблеми кримськотатарського народу на основі конструктивного діалогу і дотримання принципів толерантності і взаємної пошани. Про це він заявив у вівторок у Сімферополі під час зустрічі з представниками кримських татар, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу Глави держави.

Починаючи розмову, Президент наголосив, що підтримує законні вимоги кримських татар щодо соціально-економічного розвитку Криму, вирішення питань депортованого народу, проблем гуманітарної сфери тощо. Виходячи з цього, Віктор Янукович запропонував представникам влади і кримських татар спільно розробити комплексну програму для вирішенням зазначених проблем.

Перш за все, наголосив Глава держави, йдеться про програму забезпечення кримських татар житлом з використанням можливостей не лише автономії, а й загальнодержавних ресурсів.

«Є маса пропозицій інвесторів щодо будівництва соціального житла», - підкреслив він. Президент додав, що доцільно працювати над питанням здешевлення кредитів на житло. «Облаштування кримських татар в АРК – це питання, яке лежить на совісті влади», - заявив Глава держави.

Говорячи про права народів, депортованих за національною ознакою, В.Янукович назвав дуже важливим ухвалення відповідного законопроекту, внесеного на розгляд Верховної Ради у лютому 2010 року. В той же час він висловив упевненість, що цей проект закону повинен бути допрацьований – ця робота продовжується за участю представників ОБСЄ.

Глава держави також торкнувся питання надання статусу національного Бахчисарайському державному історико-культурному заповіднику. «Я сподіваюся, що Верховна Рада після канікул розгляне це питання, – насамперед Верховна Рада Криму, – і буде прийнято відповідне рішення», – сказав Президент.

В.Янукович, окрім цього, зазначив, що повинно бути вирішено питання будівництва Соборної мечеті у Сімферополі.

Крім того, Президент торкнувся питання перебування представників кримських татар в органах влади. «Не повинно бути дискримінації за національною ознакою. В органах влади працюватимуть представники всіх народів України, які підтримують політику тієї політичної сили, яку підтримує український народ», - підкреслив він.

Коментуючи проблему повернення історичних назв населеним пунктам Криму, Президент нагадав, що цей механізм працює через Верховну Раду, тому визначена законом процедура не повинна порушуватися. За словами Глави держави, під час його розмови з Головою ВР України В. Литвином йшлося про те, що в парламенті створено спеціальну комісію з цього питання.

Також В.Янукович закликав кримських татар разом протистояти радикальним релігійним течіям. «Ми повинні дуже цінувати і берегти мир. І будь-які радикальні заклики будуть владою присікатися», - сказав Президент.

«Я хочу, щоб це сприймалося з розумінням, тому що цій землі потрібен мир», – зазначив В.Янукович, додавши, що у вирішенні цієї проблеми задіяні правоохоронні органи. «Хочу, щоб ми разом із вами координували спільні дії й не допускали жодного радикалізму», – наголосив він, звертаючись до присутніх.

Провідник реформ

Нагадаємо, що Рада представників кримськотатарського народу при Президентові відмовилася від участі у нараді, оскільки змінений формат заходу передбачав спілкування з Главою держави у тому числі й опозиційних Меджлісу структур. У результаті замість масової участі кримських татар на зустрічі з Президентом були присутні всього семеро активістів.

Проте, як пише газета «День», «цілком зрозуміло, що Рада представників кримськотатарського народу не може залишатися осторонь від тих реформ, які намічені Президентом, Кабінетом Міністрів, від обговорення і ухвалення тих законів у Верховній Раді, які безпосередньо зачіпають інтереси Криму і кримських татар».

«Так чи інакше, але реально саме меджліс буде представляти інтереси кримських татар у ході всіх цих реформ, і він же буде їх організатором і провідником, оскільки чотири учасники зустрічі, що не відносяться до меджлісу, зробити це просто не в змозі», - підсумовує видання.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна» і «День»

Посилання на тему:

Меджліс відмовився від зустрічі з Президентом через переформатування списку учасників

Президент проведе зустріч з представниками кримськотатарського народу

Кримський уряд затвердив план заходів щодо облаштування і соціально-культурного розвитку репатріантів

Заступник голови Меджлісу: Янукович підійшов до проблем кримських татар половинчасто

В. Янукович взяв під особистий контроль питання облаштування репатріантів

Президент розпорядився належним чином відзначити річницю Депортації

В.Янукович сприяє вирішенню питання будівництва Соборної мечеті

В.Янукович зустрівся з представниками Меджлісу кримськотатарського народу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.