Закон дозволяє реєструвати «хоча б сатаністів»

1
«При сьогоднішому законі можна зареєструвати хоча б сатаністів: якщо вони представлять складений належним чином Статут і не буде доказів їх протиправної діяльності!», — Володимир Маліборський
16.02.2012
Оцініть статтю: 
(201 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

В Автономній Республіці Крим діє дуже простий порядок реєстрації релігійних організацій, через що там можна зареєструвати «хоча б сатаністів», а на сьогодні вже діє, «завдяки» чиновникам, безліч релігійних сект.

Як з'ясувала газета «Сьогодні», зареєструвати будь-яку громаду на півострові можна без особливих проблем: потрібна заява від засновників (10 осіб), статут і протокол установчих зборів. Впродовж місяця держорган ухвалює документи.

«Відмовляють, якщо Статут або діяльність суперечить Закону «Про свободу совісті» і Конституції», — пояснює екс-голова Рескому у справах релігій Володимир Маліборський.

Через таку простоту процедури — у своєму Статуті ніхто не афішує наміру — до суспільства можуть впроваджуватися тоталітарні течії.

«Краще вести роз'яснювальну роботу: заборона веде до того, що секти йдуть у підпілля. При сьогоднішому законі можна зареєструвати хоча б сатаністів: якщо вони представлять складений належним чином Статут і не буде доказів їх протиправної діяльності!», — констатує Володимир Маліборський.

На думку кримського релігієзнавця Юрія Катуніна, чинне законодавство залишає простір для появи небезпечних для суспільства сект : «Сьогодні я не можу говорити про якісь явні, жорстокі прояви в легалізованих громадах, як це було у нас в 90-х, коли шуміли «Біле братство» і секти зі східним культом. Але зараз реєструються групи вірян, які займаються комерцією або політикою, і коли їм пред'являють якісь претензії, вони кажуть: «Ми – релігійне об'єднання, не смійте нас чіпати!»

У Духовному управлінні мусульман Криму «Сьогодні» підтвердили, що на півострові зараз є активними десятки ісламських сект, що з'явилися «завдяки» чиновникам.

У 2011-му муфтіят навіть вимушений був створити програму «Іслах» для протидії спекулянтам від віри.

До речі, усього в АРК офіційно зареєстровано 1386 громад: більше третини з них – це приходи УПЦ Московського патріархату, у ДУМКа – 900 громад, але зареєстрованих тільки 350, близько 60 – в УПЦ (Київський патріархат). Усі інші – католики, протестанти, баптисти, свідки Єгови, Посольство Боже, мормони тощо.

За матеріалами газети «Сьогодні»

Посилання на тему:

ДУМК протидіятиме впливу релігійних сект, що експлуатують іслам

Нова редакція Закону про свободу совісті пропонує новий порядок реєстрації релігійних організацій

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.