«30 днів, 30 штатів, 30 мечетей»: дослідження толерантності американців до ісламу (відео)

«30 днів, 30 штатів, 30 мечетей»: дослідження толерантності американців до ісламу (відео)
16.09.2010
Оцініть статтю: 
(308 оцінки)
Теги: 
oksana
Зображення користувача oksana.

Цього року, в американському суспільстві розгорнулась гостра суперечка навколо планів побудувати ісламський центр за два квартали від місця зруйнованих веж близнюків. Навколо цього питання виникла дискусія щодо толерантності американців до ісламу.

Як встановили на власному досвіді два молодих мусульманина, загалом, країна ставиться позитивно до їх релігії. За 30 днів хлопці відвідали 30 мусульманських громад у 30 штатах країни.

Аман Алі зростав у провінційному американському містечку у штаті Огайо. Він говорить: «Я не просто був єдиним мусульманином – я був єдиним представником національної меншини. Мені доводилось не лише пояснювати, що таке мусульманин, а й ще, що я не афроамериканець».

Басам Тарік виростав у пакистанській громаді в штаті Техас з відчуттям, що застряг поміж двох світів.

«Ти і не звідсіля, і не звідтіля. Ти начебто застряг по середині», – каже Басам Тарік.

Доля звела цих двох молодих людей у Нью-Йорку, місті яке опинилося у центрі загальнонаціональної суперечки навколо планів побудувати мусульманський центр неподалік зруйнованих терористами веж близнюків.

Суперечка також викликала дискусію щодо релігійної толерантності в країні та привела цих хлопців до мечеті на околицях Чикаго.

Авто-подорож під час Рамадану, для Алі та Таріка стала розширення їх проекту, за яким вони відвідали 30 мечетей в минулому році в самому Нью-Йорку. Тепер це було, як говорить Тарік: «30 днів, 30 штатів, 30 мечетей».

Хлопці прагнуть змінити негативний імідж, який нав’язали мусульманам після терактів 11 вересня. Аман Алі каже: «Що викликає у мене розчарування, так це те, що після 11 вересня про мусульман говорять, коли мова йде про расову дискримінацію чи безпеку в аеропортах. А зараз – у зв’язку з протестами проти будівництва центру. Це все важливі питання, але це не ті речі, які нас характеризують».

На своїй веб-сторінці 30mosques.com Алі та Тарік протягом подорожі розповідали про мусульманські громади, які вони відвідали проїхавши 18 тисяч кілометрів.

Вони кажуть, що на власні очі переконалися наскільки мусульмани вписалися в американське життя і не побачили негативного ставлення до своєї релігії.

«Ми не зустріли жодної громади, у якої були б проблеми з сусідами. Насправді, ми побачили протилежне», – говорить Басам Тарік.

«Люди в інших країнах, мають враження, що тут мусульман пригнічують. Я не хочу применшувати випадки нападів, спричинених ненавистю, але це не характеризує наше життя тут», – каже Алі Аман.

Авто подорож країною, дозволила хлопцям остаточно визначитися, де їх батьківщина.

«Подорожуючи мусульманською Америкою і побачивши наскільки люди толерантно ставляться як до мусульман, так і не до мусульман, я відчуваю, що знаходжусь вдома», – каже Басам Тарік.

Відвідавши 30 штатів, Алі та Тарік закінчили свою подорож в Нью-Йорку, в останній день місяця Рамадан, який цього року припав на 11 вересня.

В той же час, правозахисні організації не розділяють ейфорію двох дослідників із Нью-Йорка. Так, Американська правозахисна організація «Міжнародна амністія» (AIUSA) у своїй заяві, опублікованій на власному сайті 10 вересня, висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з повідомленнями, що почастішали, про злочини проти мусульман, а також зростанням антимусульманських настроїв у Сполучених Штатах.

Зокрема, організація нагадує про напад на таксиста-мусульманина у Нью-Йорку, підпал місця будівництва мечеті в Теннесі, акти вандалізму в ісламському центрі у штаті Каліфорнія, інші акції на зразок «Міжнародного дня спалення Корану», організованого однією з церков Флориди, а також протести проти мечетей в інших американських містах.

За матеріалами VOANews.com і «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

В Америці мусульмани розпочали кампанію проти нетерпимості

Мусульманські лідери США побоюються зростання ісламофобії

Американці зізналися у ворожості до мусульман

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.