Австралійські імам та рабин «разом заради людства» борються із релігійними стереотипами

1
Шейх Фараче підтримує тісні стосунки з іншим провідним співробітником «Разом заради людства» рабином Залманом Кастель (Zalman Kastel), який виріс у громаді ортодоксальних євреїв у Нью-Йорку.
08.11.2010
Оцініть статтю: 
(429 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В Австралії молодий імам і рабин разом створили міжрелігійну організацію, що буде виховувати у школярах толерантність по відношенню до людей інших релігій.

Завдання програми під назвою «Разом заради людства» - розвінчати стереотипи про мусульман і євреїв, що склалися серед жителів цієї переважно християнської країни.

Програма некомерційної організації розрахована на більш ніж 50 тисяч австралійських школярів.

Колектив проекту проводить семінари з релігійно-етичних питань, їх мета - боротися з міфами і забобонами, з якими стикаються меншини.

Австралійська мусульманська діаспора, яка нараховує 300 тисяч чоловік, часто стикається з дискримінацією, що посилилася після терактів у США в 2001 році і торішніх вибухів на Балі.

Схожа ситуація склалася і з єврейською громадою.

Лідер проекту шейх Хайсам Фараче (Haisam Farache) - один з небагатьох місцевих імамів, які народилися в Австралії. Він працює в найбільшій мечеті країни в Сіднеї.

Імам із власного досвіду вважає, що учнів потрібно ближче познайомити з ісламом та іудаїзмом, тому що більшість із них упереджено ставляться до представників меншин, жодного разу не зіткнувшись із жодним з них у реальному житті.

Найважливіше - приклад

Шейх Фараче підтримує тісні стосунки з іншим провідним співробітником «Разом заради людства» рабином Залманом Кастель (Zalman Kastel), який виріс у громаді ортодоксальних євреїв у Нью-Йорку.

Рабин Кастел каже, що їхня дружба стала запорукою успіху проекту.

«Мені здається, діти відчувають, що ми дійсно знаємо і поважаємо один одного ... Я думаю, для дітей найважливіше - наш приклад».

Дослідники, що працюють у рамках проекту, збирають дані, що дозволять судити про динаміку змін у ставленні учнів до людей інших віросповідань і національностей.

За словами лідерів проекту, на початковому етапі вдалося досягти досить гарних показників.

Команда розробила своє інтерактивне керівництво і розраховує поширювати ідеї толерантності в усіх школах Австралії.

Незважаючи на те, що чверть населення Австралії народжена за кордоном, традиції полікультуралізму тут недостатньо міцні і часто підриваються проявами расизму та релігійними забобонами.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Мусульманський студент бореться зі стереотипами австралійців стосовно мусульман

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.