Британські мусульмани протестують проти жінок-імамів

Іслам і християнство в Криму: діалог чи "clash of civilizations"?
22.10.2008
Оцініть статтю: 
(385 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В минулу п'ятницю відбулися протести проти молитви, очолюваної жінкою-імамом - першої у Великобританії.

Американська жінка-імам Аміна Вадуд (Amina Wadud) очолила небагаточисленну молитву, у якій взяли участь чоловіки і жінки. Молитва відбулася в конференц-залі Оксфордського університету перед відкриттям конференції, присвяченої місцю жінки в ісламі, повідомляє Іслам для всіх з посиланням на iht.com.

Критики заявили, що жінка не може очолювати молитву, тим більше, що в ній брали участь одночасно чоловіки і жінки, що суперечить традиціям ісламу.

«Ми впевнені, що жінки в ісламі мають рівні права», говорить голова Мусульманського Освітнього центру в Оксфорді Тадж Харгі (Taj Hargey).

Три роки тому Вадуд уже проводила подібну молитву в Нью-Йорку.

Мусульманські лідери Оксфорда закликали віруючих не влаштовувати демонстрацій, щоб не робити рекламу Вадуд. Проте, багато людей висловилися проти дій Вадуд.

«Молитва повинна проходити так, як велить Аллах», - сказав віце-президент Мусульманської Асоціації Великобританії Мохтар Бадрі (Mokhtar Badri). «Наскільки ми знаємо - у всіх наших писаннях, у всіх наших мечетях і на всіх континентах, де є мусульмани, жінки не можуть очолювати молитву».

Він указав також на те, що всі релігії, у тому числі християнство, відвели чоловіку й жінці різні ролі.

Прихильники Вадуд, зокрема Тадж Хагрі, посилаються на те, що за життя Пророка «він дозволив жінці вести молитву для віруючих обох статей». «Цю жінку звали Умм Варака. Вона перша з жінок, що згадуються в Корані».

За матеріалами Іслам для всіх

Читайте також:

Чергова провокація: Вперше в історії жінка-мусульманка виступила з проповіддю перед чоловіками

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.