Британський документаліст зняв фільм про боротьбу мусульман із екстремізмом

1
Перший фільм документального серіалу «Внутрішня боротьба» розповідає про мусульман-салафітів, які протягом майже двадцяти років намагаються переконати мусульман не примикати до організацій, що ганьблять іслам.
20.01.2011
Оцініть статтю: 
(306 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Читаючи в пресі негативні статті про «ісламський екстремізм», рідко можна зустріти повідомлення про помірних мусульман, противників тероризму й екстремізму. Режисер-документаліст Масуд Хан присвятив серію фільмів тому, як британські мусульмани борються з екстремізмом.

Мусульмани Великобританії боролися з екстремізмом у громаді ще до терактів 7 липня 2005 року та 11 вересня 2001 року. Саме тому такі фігури, як Абу Хамза та Омар Бакрі не були прийняті мусульманами країни ще до того, як стали відомими діячами «ісламського екстремізму». Саме тому кількість їх послідовників вимірюється сотнями, а не сотнями тисяч. Але про це ніхто не говорить і не пише.

Масуд Хан (Masood Khan) пояснює, що його надихнуло на створення стрічки «Мусульманський опір».

«Я виріс у Британії ... і практично не усвідомлював моєї мусульманської приналежності. Так, як і всі навколо мене. Подібно до інших вихідців із Пакистану, мене називали "пакі" і це, мабуть, все», - розповідає Хан.

«Моя сестра - вчителька молодших класів у місті, де ми виросли - переживає з приводу того, що один із її семирічних учнів назвав іншого з метою образити його ... "мусульманином ". Дитина здивувалася, що моя сестра - вона носить хіджаб - теж мусульманка. Адже існує думка, що мусульмани погані, екстремісти, терористи або, принаймні, не сприймають проблему екстремізму всерйоз. Знімаючи цей фільм, я хотів показати, що мусульмани будь-яких переконань, як і інші громадяни, хочуть очистити Британію від «ісламського екстремізму». Я хочу розвіяти переконання, що мусульмани нічого не роблять для боротьби з екстремізмом», - продовжує режисер.

Насправді мусульмани різними способами протистоять екстремізму.

«Внутрішня боротьба»

Перший фільм документального серіалу - «Внутрішня боротьба» (Struggle Within) - розповідає про мусульман-салафітів із міста Лутон Фарасата Латіфа (Farasat latif) та Абдур Рехмана (Abdur Rehman).

Протягом майже двадцяти років вони намагаються переконати мусульман не примикати до таких організацій, як Аль-Мухаджирун, які, як вони вважають, ганьблять іслам.

У 2009 році цей рух організував у Лутоні акцію протестів у зв'язку з парадом солдатів, що повернулися з афганської війни. Після цього мечеть салафітів піддалася нападу праворадикального екстремістського угрупування.

Ісламський центр у Лутоні знову потрапив у новини у зв'язку з недавнім терактом у Стокгольмі: туди ходив терорист-самогубець Таймур Абдулвахаб Аль-Абдалі (Taimour Abdulwahab Al-Abdaly). Але коли парафіяни дізналися про його погляди, йому довелося припинити візити в цю мечеть.

«Під молитовним килимком»

Другий фільм під назвою «Під молитовним килимком» (Under the Prayer Mat) переносить глядача у Брістоль.

Він оповідає про організацію, що діє в рамках програми запобігання екстремізмові.

Група мусульманок взялися за освіту мусульман. Одна із них - на ім'я Калсум - каже, що до цього викладанням ісламу в громаді часто займалися некомпетентні люди, тому вони вирішили запрошувати відомих мусульманських вчених, таких як Усама Хассан (Usama Hassan).

«Відійти від краю»

У третій серії «Відійти від краю» (Back from the Brink) режисер відвідує лондонську організацію Фонд активних змін (Active Change Foundation).

У 2002 році брати Ханіф та Імтіаз Кадир вирушили в Афганістан, щоб воювати з британськими та американськими військами. Але те, що вони побачили у цій країні, радикальним чином змінило їхні погляди.

Повернувшись до Великобританії, вони зайнялися просвітницькою роботою серед мусульман, намагаючись переконати їх відмовитися від підтримки Аль-Каїди.

Після вибухів у Лондоні 7 липня 2005 року уряд створив програму запобігання екстремізмові, у рамках якої вона співпрацює з ACF.

Подорож братів надала їм унікальну можливість зрозуміти, як екстремістська ідеологія і риторика може впливати на розуми молоді, навіюючи їй підтримку екстремістських ідей.

Режисер вважає, що протистояння мусульман екстремізму не слабкіше самого екстремізму. І в цій боротьбі беруть участь усі мусульмани.

«Покоління моїх батьків приїхало сюди в 60-ті-70-ті роки і не знало таких проблем до 11 вересня 2001 року, тому існує певне заперечення проблеми. Але наше покоління віч-на-віч зустрілося з цим викликом. Для всіх героїв мого фільму домівкою є Великобританія, а не Пакистан або Саудівська Аравія. На мій погляд, приклад моїх героїв гідний захоплення. Я вважаю, що завдяки моєму фільмові їхня важка праця буде гідно оцінена», - зробив висновок Хан.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Мусульманські вчені шукають засоби від насильницького екстремізму

Ознаки псевдоісламського екстремізму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.