Європейські шкільні підручники дають спотворене уявлення про Іслам і мусульман

1
Іслам у підручниках подається як система застарілих правил
16.09.2011
Оцініть статтю: 
(342 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Європейські шкільні підручники дають спотворене уявлення про іслам і мусульман, тим самим підігріваючи почуття недовіри стосовно релігії і її послідовників. Такий висновок зробили німецькі вчені з Інституту шкільних досліджень ім. Георга Еккерта (The Georg Eckert Institute) у Великобританії, Франції, Австрії, Іспанії та Німеччині.

Ними були перевірені 27 підручників, за якими ведеться на сьогоднішній день викладання у школах європейських країн.

На думку дослідників, іслам у підручниках подається як система застарілих правил, «у вигляді однорідного тіла, тоді як про різноманіття релігії у різних регіонах світу замовчується». Такий підхід не сприяє симпатії до ісламу серед учнів.

«Сучасні підручники містять у собі спрощений погляд на іслам, хоча й виступають за створення діалогу між ісламським світом і різними цивілізаціями», - заявила керівник проекту Сьюзан Кронерт-Усман.

Дослідники вважають, що шкільні підручники повинні більше розповідати про ісламські реформи, які були проведені мусульманськими релігійними діячами, мислителями, реформаційними рухами.

«Не можна розглядати мусульман як співтовариство людей, що прибули з інших країн, яким власні традиції заважають влитися у європейське суспільство», - роблять висновок учені.

До речі, подібна проблема піднімалася ще 2004 року на конференції під гаслом «Європейсько-арабський діалог: образ арабо-мусульманської культури у європейських книгах з історії». Але, схоже, автори підручників висновок для себе так і не зробили, продовжуючи вводити в оману своїх юних читачів.

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Новини

Ангела Меркель: Європейці майже нічого не знають про ісламську цивілізацію

У Криму знайшли дитячу книжку, образливу для мусульман

Статті

Брехня Заходу: іслам не зробив внеску в науково-технічний прогрес

Світло зі Сходу. Європейський Ренесанс як породження мусульманської культури

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.