Мусульмани у США: активність як покликання

Мусульмани у США: активність як покликання
12.02.2013
Оцініть статтю: 
(421 оцінка)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Іслам підкреслює важливість постійної активності і старанності віруючих. Віруючі люди - це ті, які працюють, і більш того, працюють старанно і ефективно, доносячи плоди своєї роботи до оточуючих їх людей.

Мусульманська молодь у США, правильно зрозумівши ці принципи Ісламу, почала діяти. Робота мусульманських активістів не обмежилася однією галуззю: вони взяли на себе завдання захищати соціальні права звичайних американців, допомагати їм у подоланні побутових труднощів, і крім того, вони борються зі стереотипними уявленнями про їх релігію.


Мусульманські добровольці з Чикаго спільними зусиллями намагаються домогтися соціальної справедливості для незаможних американців.




Волонтери з ряду мусульманських недержавних організацій (НДО) взяли на себе турботи по поліпшенню умов жителів найбідніших кварталів міста. IMAN - одна з цих НДО - відкрила безкоштовну клініку для бідних
Організація, яку очолює 40-річний активіст Рамі Нашашібі (Rami Nashashibi), також допомагає колишнім ув'язненим знайти роботу і житло в Чикаго.

Вона також влаштовує поетичні конкурси і міські ярмарки з метою об'єднати мусульман за допомогою мистецтва і громадської роботи.


У Чикаго проживає найбільша в США мусульманська громада, яка налічує 400 тисяч чоловік.
Появу безлічі нових мусульманських установ, очолюваних загальнонаціональною мережею молодих активістів - «це найважливіша глава в сучасній історії ісламу в Америці», говорить засновник студентської організації міжрелігійного діалогу Interfaith Youth Core Ебу Пател (Eboo Patel).


Мусульманські активісти Чикаго не обмежуються тільки соціальними послугами, адже крім усього вони борються зі стереотипами навколо ісламу.


Нещодавно група мусульман з Чикаго провела кампанію, спробувавши розповісти американцям про дійсний сенс поняття «джихад», який в нього вкладає більшість мусульман.





Як повідомив один з авторів кампанії, виконавчий директор філії Ради американо-ісламських відносин в Чикаго (CAIR-Chicago), журналіст Ахмед Рехаб (Ahmed Rehab) на своїй сторінці в Facebook, з кінця 2012 року по Чикаго циркулюють 25 автобусів міського управління транспортних перевезень ( CTA), на яких розміщена соціальна реклама по замовленню кампанії.


Він пише, що подання широкої публіки про джихад спотворено стараннями ісламофобскіх політиків, упереджених ЗМІ, а також в результаті дій релігійних екстремістів, тоді як джихад - це релігійний обов'язок і позитивна, мирна і конструктивна практика, присутня в житті кожного мусульманина.


З грудня 2012 року діє офіційний веб-сайт кампанії «Мій джихад».


«Дана кампанія - рупор для помірних мусульман, яких більшість, але яких часто не чутно за агітацією крайніх сил», - йдеться на веб-сайті ініціативи.


У свою чергу, мусульмани іншого штату боролися зі стереотипами новими методами, які були зустрінуті з захопленням.


Мусульманські студенти університету Евансвіля, штат Індіана, поширювали квіти серед своїх колег з метою зміцнення миру між послідовниками різних релігій і поширення інформації про свою релігію і культуру.





Як передає OnIslam.net, разом з квіткою вони вручають листівку з хадисом Пророка Мухаммада (мир йому і благословення).


"Ми вибрали кілька хадисів пророка Мухаммада, пророка ісламу, лідера ісламу, який вчив нас бути високоморальними людьми, і який дав нам більше, ніж будь-хто інший", говорить студент Мустафа Алхаджі (Mustafa Alhajji).


Для листівок вони підібрали вісім хадисів, які свідчать, що іслам - релігія любові і миру.


«Ми намагаємося говорити з людьми різних віросповідань на мові миру і любові», - каже Мустафа.


Організатори розповідають, що вперше така акція відбулася в Чикаго кілька років тому, але для університету Індіани це перша подібна ініціатива. Але це викликало оплески у співробітників університету.


Щоб показати справжнє обличчя своєї релігії, студенти-мусульмани з університету Джорджтауна, штату Вашингтон добровільно зголосилися будувати будинки для місцевих жителів в одному з міст Західної Вірджинії.





Один з керівників будівництва Гвен Майлз (Gwen Miles) говорить: «Не багато знайдеться людей, готових провести свої канікули на будівництві будинків в сніжному і холодному Паркерзбурге».
«І ці добровольці відмінно справляються зі своїм завданням»,-говорить він.


Подібна ініціатива - це спроба мусульман показати американському суспільству справжнє обличчя Ісламу.
«Я запитав, як втілити нашу віру в дії, як краще показати, що ти - справжній громадянин цієї країни», - говорить імам Джорджтаунського університету Яхья Хенді (Yahya Hendi), «і студенти серйозно задумалися над цією ідеєю».


Адже з часів трагедії 11 вересня американські мусульмани, яких в США налічується від 7 до 9 мільйонів, в повній мірі відчули позбавлення їх громадянських прав і штампи на їх релігії.


«Наша релігія - це милосердя і мир», - говорить імам Хенді, «Це майбутнє, якого я бажаю для наступного покоління як мусульман, так і немусульман - праця разом, пліч-о-пліч»


Недавнє опитування в США показало, що більшість американців дуже мало знають про мусульман і їх релігію, а більш ранні опитування показали, що більшість американських мусульман віддані своїй країні і оптимістично дивляться на своє майбутнє в Сполучених Штатах. Вони не чекають чудес, які змінять становища їх громади, а своїми силами намагаються стати «ковалями свого щастя»: виправити думку про мусульман і показати іншим американцям, що таке світ, любов і співчуття.


За матеріалами: onislam.net та islam.com.ua

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.