Незаконною визнав у минулу п'ятницю заборону жінкам-поліцейським носити мусульманську головну хустку Суд з питань рівності Норвегії. Розгляд був початий після того, як в 2009 році уряд країни відмовився дозволити поліцейським одягати хіджаб.
Ця заборона суперечить визнаним у Норвегії свободі віросповідання й анти-дискримінаційним законам, позбавляючи цілу категорію жінок доступу до професії охоронця порядку, мовиться у рішенні суду, що не має обов'язкової сили.
«Офіційно поліція повинна бути віддзеркаленням норвезького суспільства в цілому, - проголошує судове рішення. – Наше суспільство мультикультурне і різноманітне, і поліція також повинна демонструвати цю різноманітність, саме для того, щоб користуватися довірою населення в цілому».
Нагадаємо, минулого року, коли мусульманка, що бажала поступити на службу в поліцію, сказала що не хоче знімати хіджаб, ліво-центристський уряд країни спочатку схвалив рішення поліції дозволити своїм службовцям-жінкам покривати голову хусткою з релігійних міркувань.
Проте, дуже швидко правляча коаліція передумала, оскільки дане рішення викликало невдоволення найбільшої серед опозиції крайньо правої Партії прогресу, що звинуватила уряд у потуранні «поступовій ісламізації» країни.
Підтримав правих і Союз поліцейських, який заявив, що форма одягу повинна залишитися нейтральною.
«Дійсно, ісламська хустка дещо применшить нейтральність форми», - визнала в п'ятницю головний суддя Труде Маргрет Хауглі. «Але цією дрібницею можна пожертвувати для забезпечення дотримання принципів рівності і свободи віросповідання», - заявила вона агентству AFP.
Міністерство юстиції, яке теоретично може й проігнорувати рішення Суду з питань рівності, поки ніяк на нього не відреагувало, пише «Sidney Morning Herald».
За матеріалами «ІсламНьюз»
Посилання на тему:
Суд відмовив кримській мусульманці у праві фотографуватися на паспорт у хіджабі
Хіджаб повернувся у норвезьку поліцію
У Бундесвері чекають молодих мусульманок
В уніформі британських поліцейських з'явився хіджаб
Суд не задовольнив позов російської мусульманки, звільненої через хіджаб