Сьогодні - 16 років від дня розправи в Сребреніці над 8 тис. мусульман

1
У результаті різанини у Сребреніці загинули не менше 8372 чоловік.
11.07.2011
Оцініть статтю: 
(442 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Сьогодні, 11 липня, виповнюється 16 років із дня початку воєнної операції армії боснійських сербів у Сребреніці, де в результаті масової розправи загинули близько восьми тисяч боснійських мусульман.

Як повідомляє «Бі-бі-сі», тисячі людей сьогодні зібралися на цвинтарі у Поточари у передмісті Сребреніци. У ході пам'ятних заходів були поховані останки 613 жителів, убитих влітку 1995 року й ідентифікованих в останні місяці.

Це наймасштабніші похорони у Поточари з моменту створення Меморіального центру. До сьогоднішнього дня у Поточари були поховані останки 3749 чоловік.

«Я волів би, щоб нас убили всіх разом. Тоді б нам не довелося пройти через усе це», - сказав кореспондентові AFP Хасан Махич, який нарешті зміг поховати своїх синів Фуада і Суада.

Сьогодні до присутніх повинні звернутися голова президії БіГ Харис Силайджич, заступник голови Ради міністрів Садик Aхметович, мер Сребреніци Осман Сулич, Високий представник у БіГ (міжнародний адміністратор) Валентин Інцко, генсек Ради Європи Tурб’єрн Ягланд, прем'єр-міністр Бельгії Верб Латерм, а також глава уряду Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Влада БіГ повідомила, що в Поточари також приїдуть лідери Сербії, Хорватії, Чорногорії, Македонії, Словенії, високопоставлені представники США, Франції, Нідерландів та ряду інших країн.

Як відомо, облога Сребреніци і наступні масові розстріли чоловічого населення міста вважаються одним із найкривавіших епізодів війни у Боснії і Герцеговині. Вона почалася після того, як у 1992 році БіГ оголосила про вихід зі складу СФРЮ.

Точне число жертв конфлікту офіційно не встановлене. За оцінками незалежних експертів, у БіГ загинули близько 100 тисяч чоловік, в основному - боснійські мусульмани.

Міжнародний трибунал для колишньої Югославії (МТКЮ) у Гаазі вважає головними особами, відповідальними за масові розправи над мусульманами, лідера боснійських сербів Радована Караджича і Ратко Младича. Перший зараз ознайомлюється з матеріалами своєї справи у Гаазі, другий – до цього часу не затриманий. Вважається, що Младич перебуває на території Сербії. Його родина, тим часом, просить визнати його загиблим.

Різанина у Сребреніці вважається наймасштабнішим військовим злочином на території Європи з часів Другої світової війни. За відомостями Меморіального центру, у результаті розправ загинули не менше 8372 чоловік. За допомогою аналізів ДНК удалося ідентифікувати 6481 жертву.

У березні парламент Сербії проголосував за резолюцію, що засуджує масове вбивство боснійських мусульман у Сребреніці в 1995 році і містить вибачення перед родинами загиблих.

Разом із тим, депутати не використали у резолюції слово геноцид, тоді як Міжнародний суд і МТКЮ класифікують події у Сребреніці саме як геноцид.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Парламент Сербії засудив масове вбивство мусульман у Сребреніці

Міжнародний суд виніс рішення про геноцид у місті Сребреніца

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.